Błogosławiona radość pustego grobu staje się dzisiaj naszym udziałem. Przez okres Wielkiego Postu przygotowaliśmy serca na spotkanie ze Zmartwychwstałym. Niech Chrystusowe zwycięstwo nad grzechem i śmiercią napełni nasze serca nową nadzieją. Wielkanocna radość niech zagości w naszych domach, pośród krewnych, przyjaciół i znajomych. Niech umacnia zwłaszcza dotkniętych cierpieniem, chorobą, wszelką ludzką krzywdą i zranionych grzechem.

1. Dzisiaj Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy św.:

Czerwieńsk: 6.00, 10:30, 12:00, 19:00; Nietków: 6.00, 13:30.

1. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. w porządku niedzielnym. List rektora KUL zamieszczony na stronie internetowej parafii.
  2. dni powszednie od poniedziałku do soboty Msze św. w Czerwieńsku codziennie o 18:00, 18.30, 19.00; w Nietkowie w środę o 17:00. Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych.
  3. Kancelaria parafialna nieczynna. Sprawy załatwiamy telefonicznie lub emailowo.
  4. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93 urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym
  5. W piątek, w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.
  6. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca Tydzień Miłosierdzia
    w Kościele. O godzinie 15:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w kościele. Prosić będziemy o ustanie epidemii.
  7. Składamy serdeczne podziękowania za prace przy dekoracji kościoła. Serdeczne podziękowania składamy również naszym paniom za prace przy kwiatach.
  8. Składamy również serdeczne podziękowania za ofiary złożone na kwiaty do Grobu Pana Jezusa.
  9. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu. Na koncie parafii odnotowaliśmy sześć  wpłat po 100 zł i jedną 150 zł.
  10. Nie zbieramy tacy w sposób tradycyjny. Ofiarę można złożyć do puszki przy wyjściu
    z kościoła lub też wpłacić na konto parafii. Ofiary te są przeznaczane na utrzymanie parafii. Dziękujemy za ofiary złożone w minionym tygodniu. Na koncie parafii odnotowaliśmy następujące wpłaty: na tacę 3 wpłaty – 280 zł; na Caritas 3 wpłaty 170 zł; jałmużna wielkopostna – 50 zł; fundusz remontowy – 30 zł; liturgia i kwiaty 2 wpłaty- 150 zł; ogrzewanie kościoła 3 wpłaty – 350 zł; seminarium duchowne 3 wpłaty 250 zł.
  11. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej. Po Mszy do nabycia „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci.