Chrystus Zmartwychwstał! ALELUJA!

I stało się to, na co czekaliśmy przez 40 dni Wielkiego Postu. Przygotowując się podczas Wielkiego Tygodnia. Po zdradzie, niesłusznym wyroku natychmiast wykonanym, po złożeniu ciała do grobu, doczekaliśmy się dzisiejszego poranka spełnienia słów: “Nie ma Go tu. On zmartwychwstał!”

Teraz to tylko od każdego z nas zależy, czy i jak przyjmiemy tę prawdę. Bo chociaż świat twierdzi, że to nieprawda, to my szczerze wierzymy nie tylko w to, że On zmartwychwstał, ale, że w każdym momencie naszego życia zmartwychwstaje w nas. A my, dzięki Jego obecności – możemy ożywać do pięknego życia i działania z radością i czułością wobec naszych bliźnich. A zwłaszcza wobec naszych najbliższych. Niech ten miniony czas, pokaże nam, że do naszego, osobistego zmartwychwstania, dochodzi się przez wyrzeczenia, krzyż, aż po śmierć “starego człowieka”, który jest w każdym z nas. Żyjmy życiem przemienionym, w którym jest On – Jezus Zmartwychwstały. Aby świat, który wszystko upraszcza, spłyca – widział w nas cudowne oblicze z płótna Weroniki. A może blask bijącego spokoju i łaski Pana, jak z oblicza Mojżesza, który rozpromieniony wychodził z Namiotu Spotkania.

Radosnego świętowania z Panem Jezusem – dzisiaj nam Zmartwychwstałym – w naszych domach, wśród tych, z którymi dane jest nam tworzyć taką wspólnotę, jaka nam została dana. Za darmo. “Darmo otrzymaliście – darmo dawajcie”

Jako, że dziękowania nigdy nie dość, jeszcze raz składamy podziękowania wszystkim zaangażowanym. Tym widocznym. I tym, których nie widać, bo swoje działania wykonali pod osłoną późnej nocy – jak chociażby układanie kwiatów, które trwało do 2:00/3:00 w nocy. Piękne jest to, że w czasie krytyki kościoła i wiary, ciągle są tacy, którzy poświęcają czas i wykorzystują talenty, otrzymane w darze – i w grupkach, lub indywidualnie przychodzą i działają. A przez ich zaangażowanie – wszyscy obecni mogą przeżyć głębiej czas modlitwy i wspólnotowej relacji z Panem Bogiem.

Jeśli się z tym zgadzamy, zapraszam do złożenia podziękowań poprzez grupę parafialną na WhatsApp lub parafialnego Facebooka. Niech ci, którzy się angażują, tak zwyczajnie, po ludzku, wiedzą, że ich praca i zaangażowanie ma sen i jest komuś potrzebne.

Radosnego Alleluja!

Galeria

Na naszym kanale YouTube przedstawiamy kazanie z dzisiejszej Mszy św. wygłoszone przez ks. Mariusza