Jak nam wczoraj, podczas liturgii Wigilii Paschalnej, tłumaczył ks. proboszcz, ostatni element czasu Triduum wybrzmiał dzisiaj rano. Procesja rezurekcyjna, bo o niej mowa, rozpoczęła się o godzinie 6,30, zmienionego czasu. Czyli wszyscy ci z nas, którzy uczestniczyli w Wigilii Paschalnej, mieli niewiele czasu na sen. Ale może to i dobrze… Wszak, jeśli z utęsknieniem w życiu na coś ważnego czekamy, to czy w głowie nam wtedy jest sen? A przecież wiemy na Kogo czekaliśmy – Jezusa, który Zmartwychwstał!

Po kilku latach przerwy w kościele pojawili się strażacy z miejscowej OSP, za co im serdecznie dziękujemy. Zawsze w takich sytuacjach uroczystości nabierają jakiegoś takiego głębszego wymiaru. Uroczysta procesja wokół kościoła, przygotowana i poprowadzona, zresztą jak zawsze podczas takich uroczystości, przyprawia o szybsze bicie serca tych, którzy w nią się angażują.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i talenty, aby to wszystko, co w czasie tych kilku dni mogliśmy podziwiać i co pomagało nam wejść w sacrum każdego dnia. Co bardzo cieszy, to zaangażowanie tak wielu osób. Przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego. Pięknie ułożone kwiaty (niby rzecz oczywista, ale czy na pewno?) patrząc na Ciemnicę, Grób i Ołtarz – jeszcze bardziej pobudzało nas do otwarcia na Boże działanie. Tak wielu czytających poszczególne czytania i śpiewających Psalmy i słyszalne w ich głosach głębokie przejęcie słowem, którego byli przekazicielami. Ceremoniarz – Bartek, który w tym czasie prawie zamieszkał w kościele koordynujący działania wszystkich aktualnie zaangażowanych. Liczna asysta liturgiczna, wśród której byli zarówno dzieci, jak i młodzież oraz “młodzież” w poważnym wieku. Księża, którzy całym sercem zaangażowali się, abyśmy wszyscy mogli właściwie przeżyć każdy dzień z osobna oraz całość Triduum. Pan Adam, nasz organista, który wraz z chórem, w którego występie widać też ogrom pracy i wydobywanie talentów. Każdy z nas indywidualnie może (a może powinien) podziękować im wszystkim. A jeśli osobiste podziękowanie nie może wybrzmieć – może zanieść do Jezusa Zmartwychwstałego modlitwę dziękczynną za te osoby. Aby nie ustawały w posłudze dla całej wspólnoty, chociaż zajmuje to wiele czasu. I wymaga wiele wysiłku i wyrzeczenia.

Podczas obchodów świętego Triduum mieliśmy na bieżąco transmisje najważniejszych godzin poszczególnych dni. Ślad tego jest zarówno na naszej stronie internetowej w postaci krótkich relacji tekstowych, jak i galerii zdjęć. Dostęp do nagrań kazań mamy zapewniony na parafialnym kanale YouTube,. Zachęcam do wracania do tych słów, które pokazują nam wiele ważnych spraw dla nas – będących wspólnotą, parafią…

Poniżej link do zdjęć z dzisiejszej Rezurekcji oraz słowo, które wygłosił ks. Dariusz Orłowski podczas homilii:

Galeria