Ze względu na Oktawę Wielkanocy, tegoroczne święto naszej parafii zostało przeniesione na wtorek, 26 kwietnia. Obchody odpustowe były wyjątkowo uroczyste, głównie przez wprowadzenie relikwii św. Wojciecha. Podniosłość tego czasu dało się wyczuć w uroczystej celebracji Mszy św., której przewodniczył ksiądz biskup Tadeusz Lityński w asyście licznie zgromadzonych księży. W kościele pojawili się również przedstawiciele władz Samorządu powiatowego na czele ze Starostą Powiatu Panem Krzysztofem Romankiewiczem i gminnego na czele z Burmistrzem Piotrem Iwanusem i Przewodniczącym Rady Miasta i Gminy – Panem Krzysztofem Smorągiem. Byli też radni powiatowi i z terenu naszej gminy. Nie zabrakło też przedstawicieli lokalnego biznesu w osobie Este Mauro, prezes firmy Arcobaleno.

Uroczystość odpustowa rozpoczęła się procesją, w której Joanna i Marcin Wojtaszek wnieśli relikwie świętego Wojciecha. Następnie Bp. Lityński dokonał poświęcenia ich i obrazu patrona naszej parafii, którego autorem jest Pani Joanna.

Widoczne zaangażowanie wielu osób w przygotowanie świątyni i oprawy tej uroczystości dobrze świadczy o tym, że parafia żyje i duchowo jeszcze się rozwija. Chociaż uroczystość wypadła w dzień roboczy, to nie przeszkodziło to wielu osobom, przyjść i przeżyć, i przywitać św. Wojciecha, który już od teraz będzie codziennie czekał na wszystkich parafian.

Wykorzystujmy ten czas, nawiedzając nasz kościół, w którym codziennie czeka Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie. A od dzisiaj – obok Niego – czeka również święty Wojciech.

Galeria

Kazanie biskupa