Jak to zwykle bywa, po czasie planowania, przygotowania i działań związanych z organizacją – nadszedł dzień, w którym mogliśmy kolejny raz cieszyć się podczas wspólnego świętowania uroczystości odpustowych w kościele parafialnym.

Za nami czas oczekiwania, jaka będzie pogoda, czy wierni dopiszą. Zostawiliśmy to naszemu Patronowi i jak widać na załączonych zdjęciach – wszystko przebiegło bardzo dobrze.

Dzisiejsze uroczystości rozpoczęła najważniejsza część – Msza Święta. Przewodniczył jej ks. Paweł Konieczny – były proboszcz naszej parafii. Widać było, że z sentymentem do nas przybył. A i niejednemu parafianinowi i parafiance było miło gościć człowieka, który był z nami przez ponad 8 lat.

Po procesji z Najświętszym Sakramentem i relikwiami św. Wojciecha wokół kościoła – dalsza część obchodów przeniosła się na ogrody przy plebanii. A tam, dzięki zaangażowaniu wielu naszych parafian, czekały już gorące poczęstunki – kiełbasa, szaszłyki, karkówka i kaszanka. Do tego przekąski w postaci różnorodnych sałatek. A na deser – pyszne ciasta.

Był czas na wspólne jedzenie, rozmowy, śpiewy, tańce.

Dziękujemy księżom, którzy licznie do nas przybyli. Dziękujemy parafianom, których gościliśmy z radością tak wielu. I to w różnym wieku. Liczymy, że nie było to ostatnie takie spotkanie.

Galeria

Na naszym kanale YouTube zamieszczamy kazanie ks. Pawła Koniecznego