Jak co roku, tak i dzisiaj – 13 maja 2023 roku, na pamiątkę objawień w Fatimie, w kościele w Łężycy, który jest pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej, miały miejsce uroczystości odpustowe. Jak to ponownie staje się tradycją – nasi parafianie z Czerwieńska, Nietkowa i Lasek – wyruszyli spod plebanii w Czerwieńsku na coroczną pielgrzymkę na te uroczystości. Pod przewodnictwem ks. Mariusza, wśród śpiewu, wspomnień i rozmów dotarliśmy do kościoła w Łężycy. Tam wzięliśmy udział w odpustowej Mszy świętej, po której, już tradycyjnie, odbyła się procesja dookoła kościoła.

A po części oficjalnej, mogliśmy uczestniczyć we wspólnotowej agape. Ku naszemu zaskoczeniu, dzisiaj miała ona swoje miejsce w podziemiach kościoła. Jak zwykle – parafianie Łężyczcy stanęli na wysokości zadania i jedząc bardzo smaczny bigos, czy delektując się wybornymi ciastami – mieliśmy okazję do wspólnego, lepszego poznania. Znalezienie czasu na odkrycie obok nas żywego człowieka, co w dobie dzisiejszego zabiegania wcale nie jest łatwe, jest nieocenione.

Dziękujemy jeszcze raz tym wszystkim, którzy wybrali się od nas do Łężycy. I dziękujemy gospodarzom dzisiejszego dnia, że nas tak okazale ugościli. I mamy nadzieję, do zobaczenia za miesiąc – 13 czerwca – na kolejnej pielgrzymce fatimskiej.

Galeria