Jak każdego roku, tak i dzisiaj wierni w różnych miejscach pielgrzymują do Maryi we wspomnienie Jej pierwszych objawień w Fatimie. Podobnie stało się i w naszej parafii. Grupa tych, dla których ciągle ważnym jest dawanie świadectwa wiary, powędrowała z Czerwieńska do kościoła w Łężycy, w którym miały miejsce uroczystości odpustowe.

Piękna pogoda, liczna grupa pątników z wielu miejscowości (Czerwieńsk, Nietków, Laski, Łężyca, Zielona Góra, Przylep…), i jeden cel – Maryja. Ze śpiewem na ustach, prowadzeni przez nieliczną służbę porządkową, która (z Bożą pomocą) zapewnia bezpieczne przejście, wędrowaliśmy utartym szlakiem. Po uroczystej Mszy świętej, której przewodniczył młody kapłan z parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze – ks. Wojciech Lisiewicz w koncelebrze z naszym proboszczem, ks. Dariuszem Orłowskim, odmówiliśmy Litanię Loretańską. a następnie – już tradycyjnie, powędrowaliśmy w procesji wokół kościoła.

Na zakończenie miejscowa społeczność, ugościła nas w sali pod kościołem bardzo dobrą zupą gulaszową i wyśmienitymi ciastami. Tak więc mogliśmy – budując wzajemne relacje, połączeni miłością Matki Bożej do ludzi cieszyć się sobą nawzajem. Uśmiechom i życzliwym rozmowom nie było końca. Dziękujemy gospodarzom miejsca na czele z ks. Zygmuntem Zimnawoda, który dyskretnie, ale z baczną uwagą doglądał wszystkiego, za tak miłe przyjęcie naszych pielgrzymów.

Galeria

Homilia wygłoszona przez ks. Wojciecha