Ogłoszenia parafialne na niedzielę 1.05.2022 r.

1. Zeszłej niedzieli w zbiórce do puszek na Caritas naszej diecezji zebrano w naszej parafii kwotę w wys. 1395 zł. i 50 gr. Bóg zapłać ofiarodawcom.

2. Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Biblijną, a także Narodowy Dzień Czytania Pisma św., rozpoczynamy także Tydzień Biblijny. Z tej racji dzisiaj w kościele w Czerwieńsku w godz. od 15.00 do 17.30 będzie czytania biblijna Księgi Hioba ze Starego Testamentu. Zgłosiło się wiele osób, które będą czytały po jednym rozdziale tej księgi. Zapraszamy do odwiedzenia w tym czasie kościoła i wsłuchanie się w treść czytanego Słowa Bożego.

3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny:

w Czerwieńsku – w niedzielę o godz. 18.30 i w dni powszednie o godz. 17.30 (pół godz. przed Mszą św.)

– w Nietkowie w kościele – w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 i w piątek o godz. 16.30 (w tym tyg. Msza św. w środę o 14.00 – pogrzebowa, nie ma Mszy o 17.00)

– w Laskach pod krzyżem codziennie oprócz niedzieli i środy o godz. 19.00.

4. Jutro w poniedziałek 2 maja zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny z okazji Dnia Flagi oraz uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msza św. z udziałem władz lokalnych i kompanii honorowej Wojska Polskiego, zostanie ona odprawiona w kościele w Czerwieńsku o godz. 11.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 uroczystości przy pomniku pamięci.

5. We wtorek 3.05 uroczystość NMP Królowej Polski Msze św, tak jak w niedziele.

6. W czwartek 5.05 po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w salce na plebani, rozpoczęcie o godz. 18.45.

7. W piątek – I-szy piątek miesiąca:

– od godz. 9.30 odwiedziny chorych w domach,

– okazja do spowiedzi św. w Nietkowie w godz. 16.30-17.00, w Czerwieńsku 17.30-18.00.

8. W piątek 6.05 po Mszy św. wieczornej zapraszamy mężczyzn na spotkanie formacyjne do salki przy plebani, rozpoczęcie o godz. 18.45.

9. W przyszłą niedzielę dzieci z kl. III szkoły podstawowej w Czerwieńsku przystąpią do I-szej Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00 (Msza św. z 10.30 zostaje przesunięta na godz. 10.00). Bardzo prosimy, aby kościół o tej godz. udostępnić gościom dzieci I-szo komunijnych i wybrać inną godzinę Mszy św. Rodzice i chrzestni spotykają się o godz. 9.45 pod plebanią, gdzie będzie błogosławieństwo dzieci.

10. Spowiedź dla dzieci I-Komunijnych i ich rodziców w sobotę 7 maja o godz. 9.00 w kościele w Czerwieńsku. Po spowiedzi św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci oraz wręczenie Pisma św. oraz rozdzielenie miejsc dla rodziców i chrzestnych na Komunię.

11. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Paulina Niesyn zam. w Boryniu i Michał Pyrzyński zam. w Przylepie,

Adrianna Warszawska zam. w Nietkowie i Michał Domagała zam. w Zielonej Górze,

Sylwia Woch zam. w Dobrzęcinie i Adrian Marczenia zam. w Łężycy.

12. Do naszych Parafialnych Misji Ewangelizacyjnych pozostało już tylko 3 tygodnie. Poczujmy się za nie odpowiedzialni. Podejmijmy jakąś osobistą ofiarę w intencji Misji. To może być:

– codzienna modlitwa z obrazka,

– jakiś czas spędzony na adoracji Najświętszego Sakramentu,

– jakieś inna ofiara i wyrzeczenie w int. misji.

Informujmy także inne osoby, które może nie chodzą do kościoła o Misjach, zanieśmy im ulotkę z planem i zachęćmy swoim słowem do wzięcia udziału w Misjach. To czy Misje będą udane i kto weźmie w nich udział zależy od każdego z nas. Poczujmy się apostołami, aby przyprowadzać innych do Pana Jezusa.

13. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny,