XXX Niedziela Zwykła 27.10.2024

Zeszłej niedzieli ofiary z tacy były przeznaczone na cele misyjne, zebrano kwotę w wys. 3931 zł. Sedeczne Bóg zapłać.

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszki na nasz Parafialny Fundusz Remontowy.

Dzisiaj do udziału w nabożeństwie różańcowym zapraszają nas mieszkańcy Lasek. Rozpoczęcie modlitwy o godz. 16.00 przy domu kultury. Zachęcamy, aby z Czerwieńska, Nietkowa i Borynia dojechać do Lasek.

Nabożeństwa różańcowe w tygodniu:

– w Czerwieńsku – od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30. Różaniec dla dzieci we wtorek o godz. 16.00.

– w Nietkowie – w środę po Mszy św. o 17.00. Różaniec dla dzieci w środy o 16.30.

Prosimy, aby dzieci na modlitwę przyniosły zbierane obrazki.

Jutro w poniedziałek we wspomnienie św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Dzień imienin obchodzi Bp Tadeusz Lityński. Wypraszajmy mu potrzebne łaski naszymi modlitwami.

W czwartek po Mszy św. w Czerwieńsku w salce przy plebanii spotkanie grupy modlitewnej.

W piątek 1 listopada uroczystość Wszystkich Świętych. W naszej parafii Msze św.:

– w Czerwieńsku: o godz. 7.30 w kościele i o godz. 12.00 na cmentarzu, po niej procesja modlitewna w int. zmarłych,

– w Nietkowie: o godz. 9.00 – w kościele i o godz. 11.00 na cmentarzu, po niej procesja modlitewna w int. zmarłych.

W sobotę 2.XI wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św.:

– w Czerwieńsku o godz. 8.00 i 18.00,

– w Nietkowie o godz. 17.00.

Modlitwa za zmarłych z wypominek:

– w Czerwieńsku: w sobotę 2.XI od godz. 17.30

– w Nietkowie w sob. 2.XI od 16.30 i w niedzielę 15 min. przed Mszą św.

Kartki na modlitwę za zmarłych tzw. wypominki znajdują się na stoliku przy wyjściu z kościoła.

Na terenie naszej parafii odbędą są rekolekcje ewangelizacyjne pod nazwą Kurs Filip. Jest to propozycja dla tych osób, które potrzebują ożywienia wiary i doświadczenie osobistego spotkania z Jezusem naszym Zbawicielem. Kurs odbędzie się w weekend 22-24.XI.br. w Zespole Szkół w Czerwieńsku. Wszelkie informacje znajdują się na ulotce, którą można znaleźć przy wyjściu z kościoła. Ulotkę należy wziąć dla siebie oraz dla kogoś, komu moglibyśmy polecić te rekolekcje.

Wszystkim Parafianom obchodzącym w tym tygodniu imieniny lub urodziny życzymy wszelkich potrzebnych łask i Bożego błogosławieństwa.

Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny a dla dzieci Mały Gość Niedzielny