Ogłoszenia parafialne na niedzielę 19.12.2021 r.

1. Zeszłej niedzieli podczas zbiórki przeznaczonej na pomoc rodzinie, której spalił się dom w Nietkowie zebrano kwotę w wys. 4090 zł. 80 gr. W imieniu poszkodowanych składam wszystkim Ofiarodawcom serdeczne podziękowanie. Bóg zapłać.
  2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka na Fundusz Remontowy.
  3. Serdecznie dziękujemy wszystkim Osobom, które włączyły się w organizację Wigilii dla Starszych, Samotnych i Bezdomnych. Dziękujemy organizatorom, sponsorom, tym którzy upiekli ciasto, dziękujemy dzieciom z kl. 4 SP z Czerwieńska za piękne jasełka oraz młodzieży z chóru z MGOK w Czerwieńsku.
  4. W tym tygodniu zapraszamy do udziału w ostatnich roratach:

w Czerwieńsku:

– od poniedziałku do czwartku o godz. 6.30 rano

– dla dzieci w poniedziałek i środę o godz. 17.00. Intencje Mszy św. Czerwieńsku w poniedziałek i środę przyjęte na godz. 18.00 będą odprawione o godz. 17.00.

w Nietkowie:

– w środę o godz.17.00

1. Spotkanie Kręgu Biblijnego w środę 22.12 o godz. 18.00 w salce przy plebanii w Czerwieńsku.
  2. Okazja do spowiedzi św.:

– w Nietkowie w środę od 16.45 i po Mszy św. od godz. 17.30.

– w Czerwieńsku: w czwartek w godz. 17.15 – 18.00 i po Mszy św. od godz. 18.30.

1. W piątek Wigilia Narodzenia Pańskiego zachęcamy do zachowania tradycji i zwyczajów polskich czyli: wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a podczas wieczerzy wigilijnej przeczytania fragmentu Ewangelii o narodzeniu Jezusa, dzieleniu się opłatkiem i śpiewu kolęd.

Zapraszamy do udziału w Pasterkach:

– w Czerwieńsku o godz. 20.00 (szczególnie z myślą o udziale dzieci) oraz o 22.00

– w Nietkowie o godz. 20.00 (szczególnie z myślą o udziale dzieci) oraz o 22.00.

1. Msze św. podczas świąt:

Czerwieńsk:

25.XII – (sb. Urocz. Narodzenia Pańskiego) Msze św. o godz. 10.30, 12.00 i 19.00

26.XII –  (niedz. świętej Rodziny) Msze św. o godz. o 7.30, 10.30, 12.00 i 19.00

Nietków:

25.XII – (sb. Urocz. Narodzenia Pańskiego) Msza św. o godz. 13.30 (nie ma Mszy o 9.00)

26.XII – (niedz. świętej Rodziny) Msze św. o godz. 9.00 i 13.30

1. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie będzie tradycyjnej kolędy. Spotkania kolędowe odbywać się będą – podobnie jak w zeszłym roku – w kościele dla wyznaczonych mieszkańców ulic po wieczornej Mszy św. Istnieje jednak możliwość, jeżeli ktoś będzie chciał, odwiedzin księdza w mieszkaniu czy domu w celu wspólnej modlitwy i błogosławieństwa po wcześniejszym indywidualnym zaproszeniu przez daną rodzinę. Karteczki z zaproszeniami znajdują się na stoliku w kościele. Należy je wypełnić i przekazać do zakrystii.
  2. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela (w cenie 8 zł) i Gość Niedzielny (w Gościu Niedzielnym dołączona płyta CD z kolędami) można się także zaopatrywać w świece adwentowe po 7 zł oraz opłatki na ucztę wigilijną  – ofiara dobrowolna.