Ogłoszenia parafialne na niedzielę 4.XII.2022 r.

1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. roratnich, na które przychodzimy z lampionami.

Roraty w Czerwieńsku:

– codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 6.30, w sobotę o 8.00 rano,

– dla dzieci w środy i piątki o godz. 18.00 (kto nie może w pt. przychodzi w czw. o 18.00)

Roraty w Nietkowie:

– we środy o godz.17.00

Dzieci na roratach otrzymują obrazki. Na koniec dla wytrwałych będzie nagroda.

3. W czwartek uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św.:

– w Czerwieńsku o 6.30 i 18.00

– w Nietkowie o godz. 17.00.

4. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 17-19 grudnia (sb., ndz.,pn.). Spowiedź św. przewidziana jest w sobotę 17.XII. Przy wyjściu z kościoła są dostępne ulotki z planem rekolekcji.

5. W związku z Adwentem zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas pt. „Torba Charytatywna”. Polega ona na tym, że chętni biorą torbę i wypełniają ją produktami w postaci: środków czystości, higieny osobistej, suchej żywności z długim terminem ważności. Wypełnioną torbę należy dostarczyć do parafii do 14.XII. Zostanie ona przekazana potrzebującym, ubogim i bezdomnym z terenu naszej diecezji. Torby są do wzięcia w zakrystii.

6. W przyszłą niedzielę w salce przy plebanii w Czerwieńsku o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie osób, które podejmują posługę czytania Słowa Bożego na Mszach św. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

7. Jednym z owoców Kursu Budowania Wspólnoty, który odbył się w zeszły weekend jest inicjatywa, aby powstał w naszej parafii chór. Nasz Pan Organista z Czerwieńska Adam Łuszczak także wyraził chęć poprowadzenia chóru. Pierwsza jego próba odbędzie się w sobotę 10.XII w salce przy plebani w Czerwieńsku o godz. 15.00. Zapraszamy osoby chętne do śpiewu zarówno panie jak i panów niezależnie od wieku na pierwszą próbę chóru.

8. W parafii św. Brata Alberta w Zielonej Górze rozpoczynają się dzisiaj spotkania przygotowujące osoby dorosłe do sakramentu bierzmowania. Pierwsze spotkanie dzisiaj o godz. 12.15. Zainteresowanych odsyłamy do strony internetowej tamtejszej parafii.

9. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny. W Niedzieli jest artykuł o naszej parafii. Można się także zaopatrzyć:

– w wieńce adwentowe w cenie 35 zł,

– świece adwentowe Caritas: małe po 10 zł, duże po 20 zł.

– oraz opłatki na ucztę wigilijną – ofiara dobrowolna.