Ogłoszenia parafialne na niedzielę 10.12.2023 r.

1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Parafialne Rekolekcje Adwentowe, potrwają one do środy 13.XII. Codziennie rozważać będziemy jedną z prawd kerygmatu czyli podstawowego orędzia chrześcijańskiego. Przepowiadanie Słowa Bożego będzie dopełnione świadectwem życia osób świeckich. Przy wyjściu z kościoła są ulotki z planem rekolekcji, weźmy je i postarajmy się zaprosić na rekolekcje naszych domowników, sąsiadów, znajomych, wręczając ulotkę i zachęcając słowem do udziału w rekolekcjach. Nabożeństwa rekolekcyjne będą transmitowane przez internet na naszej stronie parafialnej codziennie o 10.00 i 19.00.

3. Jutro w ramach rekolekcji:

w Nietkowie:
– rano o 9.00 – nabożeństwo Słowa Bożego i spowiedź św. od 9.45,
– wieczorem o 17.30 – Msza św., po niej nauka rekolekcyjna i spowiedź św. od 18.45

w Czerwieńsku:
– rano o 10.00 – nabożeństwo Słowa Bożego i spowiedź św. od 10.45,
– wieczorem – Msza św. o 18.30, potem o 19.00 – nabożeństwo Słowa Bożego i spowiedź od 19.45

4. W czasie rekolekcji nie będzie Rorat.

Roraty w tym tygodniu w Czerwieńsku:
– w czwartek i piątek o godz. 7.00 i w sobotę o 8.00 rano,
– dla dzieci w czwartki o godz. 18.00.

Roraty w tym tygodniu w Nietkowie:
– w środę o godz.17.30.

5. W piątek 15.XII Msza św. wieczorna w Czerwieńsku zostanie odprawiona o godz. 17.00 (nie 18.00), po Mszy św. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się wigilia dla osób samotnych i starszych (przypominamy o możliwości dostarczenia upieczonego ciasta do MGOK-u w piątek od godz. 10.00)

5. W sobotę 16.XII o godz. 19.00 w kościele w Nietkowie zapraszamy na Wieczór Uwielbienia, który przygotowuje Parafialna Grupa Modlitewna.

6. Po Mszy św. do nabycia:
– prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł,
– wieńce adwentowe po 40 zł,
– świece na stół wigilijny, po 10 i 20 zł,
– opłatki na wigilię, ofiara dobrowolna,
– torby charytatywne Caritas, do wypełnienia dla osób ubogich.