Ogłoszenia parafialne na niedzielę 05.03.2023 r.

1. Zeszłej niedzieli w zbiórce do puszek na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie zebrano w naszej parafii kwotę 3029 zł i 80 gr. (w Czerwieńsku 1829,40 zł; w Nietkowie 1264,40 zł).

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę:

– w Czerwieńsku o godz. 18.15,

– w Nietkowie po Mszy św. o godz. 9.00.

3. W czwartek 9 marca po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku w salce przy plebani odbędzie się kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego z cyklu; „Prorocy Starego Testamentu mówią do nas”. Zapraszamy do uczestnictwa. Na spotkanie przynosimy ze sobą Pismo św. Starego Testamentu.

4. Nabożeństwo drogi krzyżowej w piątek:

– w Czerwieńsku o godz. 16.00 – dla dzieci i o godz. 17.30 – dla starszych

– w Nietkowie w piątek o godz. 17.00.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się za dwa tygodnie 19 marca w IV niedzielę Wielkiego Postu, spotkania rekolekcyjne będą także dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych w Czerwieńsku i Nietkowie oraz Zespołu Szkół w Czerwieńsku. Proszę, abyśmy w swoich modlitwach polecali Bogu nasze rekolekcje oraz prowadzącego je księdza.

6. Jak wiemy organy kościelne w Czerwieńsku podlegają gruntownej renowacji ich koszt jest znaczny. Jeśli ktoś z Parafian chciałby wesprzeć to dzieło swoją ofiarą, to można to zrobić zakupując cegiełki na remont organów, są one w nominałach: 20 zł, 50 zł, 100 zł i 1000 zł. Cegiełki do nabycia w zakrystii.

Można także zadeklarować się do zakupu darów liturgicznych (świece, lichtarze, paschał, wino) na procesję w czasie Mszy św. w Wielki Czwartek.

7. Nasza parafia organizuje wyjście na parafialny seans do kina w Zielonej Górze na film fabularny pt. „Opiekun” przedstawiający prawdziwą historię ludzi, którzy doświadczyli pomocy św. Józefa. Seans planowany jest w środę 15 marca ok. godz. 19.30. Bilet można odebrać w zakrystii w cenie 16 zł.

8. Po Mszy św. do nabycia czasopisma: Niedziela i Gość Niedzielny, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Ks. Dariusz Orłowski