Ogłoszenia parafialne na niedzielę 25.02.2024 r.

1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na cele pomocy misjom „Ad gentes – do narodów”.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu:

– w Czerwieńsku o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym,

– w Nietkowie po Mszy św. o godz. 9.00.

Podczas nabożeństwa w Czerwieńsku zbiórka na kwiaty do Bożego grobu.

3. W czwartek 29.02 po wieczornej Mszy św. w Czerwieńsku czyli ok. 18.40 w salce przy plebani odbędzie się spotkanie grupy modlitewnej. Zapraszamy osoby pragnące uczyć się modlitwy uwielbienia.

4. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej:

– w Czerwieńsku: o 16.00 – dla dzieci i o godz. 17.30 – dla starszych,

– w Nietkowie o godz. 16.30.

5. W tym tygodniu pierwszy piątek miesiąca. Przed południem odwiedziny chorych w domach z sakramentami, okazja do spowiedzi św.:

– w Nietkowie od godz. 16.30, Msza św. o 17.00,

– w Czerwieńsku od godz. 17.30, w czasie drogi krzyżowej.

6. W przyszłą niedzielę 3 marca rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, potrwają do środy, poprowadzi je ks. Zbigniew Tartak proboszcz z Otynia. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. Ks. Proboszcz chciałby powołać w naszej parafii nową Radę Duszpasterską. Powinna ona odzwierciedlać przekrój społeczny i wiekowy parafii i reprezentować miejscowości, które wchodzą w jej skład czyli: Czerwieńsk, Nietków, Laski, Wysokie, Dobrzęcin. Wybory do Parafialnej Rady mogłyby się odbyć w niedzielę 7 kwietnia (tydzień po świętach). Tak więc do niedzieli 24 marca (na 2 tygodnie przed wyborami) można zgłaszać kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Mogą ich zgłaszać poszczególne miejscowości, a także istniejące grupy parafialne takie jak: Żywy Różaniec, Krąg Biblijny, a także każdy Parafianin. Karteczki z kandydatami proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

8. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny oraz specjalne wydanie Gościa Extra na Wielki Post.