Ogłoszenia parafialne na niedzielę 23.04.2023 r.

1. Poprzedniej niedzieli w zbiórce do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji zebrano w naszej parafii kwotę 1911,30 zł. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

2. Małżonków chcących dzielić się swoim doświadczeniem i pogłębiać swoją wiarę zapraszamy na spotkanie dla nich dzisiaj o godz. 16.00 w salce przy plebanii w Czerwieńsku.

3. Jutro w poniedziałek obchodzimy uroczystość św. Wojciecha Bpa i Męcz. – patrona naszej parafii. Msza św. odpustowa w kościele w Czerwieńsku o godz. 18.00. Zapraszamy nie tylko mieszkańców Czerwieńska, ale także Nietkowa i Lasek. Mszy św. będzie przewodniczyć były proboszcz – ks. Paweł Konieczny. Po Mszy św. zapraszamy na parafialną agapę przy grillu, cieście i gorącej herbacie w ogrodzie przy plebanii. Osoby, które zadeklarowały przynieść ciasto i sałatki, prosimy dostarczyć je na podwórze plebanii w godz. od 16.00 do 18.00.

4. Spotkanie organizacyjne dla tych, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Medjugorie odbędzie się we wtorek o godz. 18.45 w salce przy plebani w Czerwieńsku.

5. Kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w najbliższy czwartek 27.04 po Mszy św. o godz. 18.00 w salce przy plebani w Czerwieńsku. Zapraszamy osoby chcące poznawać Pismo św.

6. W sobotę po Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 19.00 w kościele w Czerwieńsku odbędzie się Wieczór Uwielbienia czyli wspólna modlitwa uwielbienia z towarzyszeniem scholii muzycznej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą się umacniać w wierze.

7. W sobotę 29.04 w na placu przy Ratuszu w Czerwieńsku w godz. 13.00 – 17.00 odbędzie się Festyn Charytatywny dla Pauliny. Będzie wiele atrakcji, a zarazem okazja dla wsparcia Pauliny, która jest związana także z naszą parafią. Nie pozwólmy, aby niepełnosprawność przykuła ją do łóżka. Osoby, które mogą upiec ciasto na festyn prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

8. Ruszają zapisy na Parafialną Pielgrzymkę Autokarową do sanktuariów: na Górze św. Anny, w Piekarach Śląskich, Leśniowa, Jasnej Góry i Gidlach planowanej w dniach 26 i 27 sierpnia br. Kartki z planem pielgrzymki są na stoliku z prasą. Koszt 300 zł. Zapisy w zakrystii.

9. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Natalia Kowalewicz zam. w Laskach i Fabian Marczenia zam. w Broniszowie

Magda Krzyżaniak zam. w Czerwieńsku i Jakub Trószyński zam. w Częstochowie.

10. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny można się także zaopatrzyć w modlitewnik (książeczkę) dla seniorów z dużą czcionką w cenie 20 zł.

Ks. Dariusz Orłowski