Ogłoszenia parafialne na niedzielę 20.03.2022 r.

1. Zeszłej niedzieli w zbiórce na misje zebrano:

– Nietkowie 446 zł

– w Czerwieńsku 800 zł.

Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na Parafialny Fundusz Remontowy.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

Gorzkie Żale w niedzielę:

– w Czerwieńsku o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym

– w Nietkowie po Mszy św. o godz. 9.00.

Droga Krzyżowa w tym tygodniu:

– w Czerwieńsku w piątek o godz. 16.00 – dla dzieci i o godz. 17.00 – dla starszych

– w Nietkowie w piątek o godz. 16.30 (przed Mszą św.).

3. W piątek 25.03 uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia, w tym dniu zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Deklaracje są dostępne na stoliku. Msze św.:

– w Nietkowie o godz. 17.00

– w Czerwieńsku o godz. 18.00.

4. W piątek 25.03 o godz. 17.00 w kościele w Czerwieńsku w łączności z Ojcem św. Franciszkiem i z wszystkimi parafiami w Polsce zostanie odmówiony Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu NMP. Po nim ok. godz. 17.15 zostanie odprawiona Droga Krzyżowa, którą poprowadzi młodzież – kandydaci do bierzmowania, zaś o godz. 18.00 Msza św. zostanie odprawiona w int. o pokój na Ukrainie i nawrócenie Rosji. Zapraszamy wiernych do jak najliczniejszego uczestnictwa w tych nabożeństwach już od godz. 17.00.

5. Młodzież, kandydatów do bierzmowania zarówno z kl. 7 jak i 8 szkoły podstawowej w ramach swojej formacji zapraszamy do uczestnictwa w drodze krzyżowej w najbliższy piątek – – w Nietkowie o godz. 16.30.

– w Czerwieńsku o godz. 17.00

6. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu 3.04.

7. Nasza parafia podjęła się kontynuacji akcji pod nazwą „Dajemy Ci Słowo”, którą przez kilka lat prowadziło związane z naszą parafią Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl. Codziennie rano wysyłana jest wiadomość SMS lub MMS z treścią czytań na bieżący dzień. W ramach tej akcji wysyłane są tylko wiadomości ze słowem Bożym. Osoby, które chciałyby otrzymywać wiadomości proszę podać swój numer telefonu w jednej z tabelek wyłożonych na stoliku w kościele.

8. Osoby mieszkające na terenie naszej parafii, które mogłyby i są chętne przyjąć uchodźców z Ukrainy do swoich prywatnych domów i mieszkań prosimy o zgłaszanie tego w Urzędzie Gminy i Miasta Czerwieńsk pod tel. 68 327-80-41, można zgłaszać to także poprzez pośrednictwo Caritas parafialnej.

9. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny, w Gościu Niedzielny. Są także do nabycia świece wielkanocne tzw. paschaliki po 20 zł. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na dzieła charytatywne Caritas.