Ogłoszenia parafialne na niedzielę 21.04.2024 r.

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza – Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

2. We wtorek 23 kwietnia uroczystość św. Wojciecha Bpa i Męczennika – nasz parafialny odpust. Zapraszamy Parafian z Czerwieńska, Nietkowa, Lasek, Wysokiego, Dobrzęcina i Borynia. Msza św. odpustowa w kościele w Czerwieńsku we wtorek o godz. 18.00 (przewodniczy ks. Marek Kidoń). Pół godz. przed Mszą św. o 17.30 w kościele odbędzie się prelekcja p. Przemysława Góralczyka i p. Daniela Koteluka n/t historii świątyń w Czerwieńsku. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich na poczęstunek w ogrodzie za plebanią.

3. W związku z odpustem jest prośba do Pań o upieczenie ciasta, natomiast Panów prosimy o pomoc w przygotowaniu terenu i stołów przy plebanii (proszę zapisać się w zakrystii)

Ciasta można przynosić na plebanię w poniedziałek i we wtorek do godz. 17.00. Natomiast Panów prosimy o pomoc w postawieniu ławek w poniedziałek od godz. 16.30. przy plebanii.

4. W czwartek święto św. Marka Ewangelisty. Po Mszy św. w Czerwieńsku w salce przy plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W sobotę 27 kwietnia odbędzie się Jubileuszowe spotkanie Ruchu Światło-Życie czyli Oazy w związku z jubileuszem 50 – lecia. Do udziału zapraszamy wszystkich, którzy kiedykolwiek mieli kontakt z oazą (bili na rekolekcjach lub w grupie parafialnej). Plan spotkania:

– godz. 16.00 – Msza św. jubileuszowa w kościele w Czerwieńsku

– godz. 17.15 – agapa-spotkanie w ogrodzie za plebanią (będzie coś do zjedzenia i atrakcje dla dzieci). Zapraszamy także rodziny, które są zainteresowane formacją w grupach oazowych.

6. Zamawiających Mszę św. w int. ś.p. Bolesława Konieczkę i Ryszarda Karolaka w sobotę 27.04 o godz. 18.00 prosimy o kontakt z Księżmi w zakrystii.

7. Informujemy, że ukształtowała się nowa Parafialna Rada Duszpasterska. Jej skład jest następujący – odczytać…

Zaprzysiężenie nowej Rady odbędzie się w czasie Mszy św. odpustowej w Czerwieńsku.

8. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.