Ogłoszenia parafialne na niedzielę 30.04.2023 r.

1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczynająca Tydzień Modlitw w Intencji Powołań.

2. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Parafianom, którzy włączyli się w organizację odpustu parafialnego. Serdeczne Bóg zapłać. Na plebani do odbioru miseczki po sałatkach i blaszki po cieście.

3. Od poniedziałku rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny.

Nabożeństwa odbywają się:

w Czerwieńsku – w ndz. o godz. 18.30 i w dni powszednie o godz. 17.30,

– w Nietkowie w kościele – w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 i w śr. i pt. o godz. 16.30

– w Laskach pod krzyżem codziennie oprócz niedzieli i środy o godz. 19.00.

4. We wtorek 2 maja w kościele w Czerwieńsku o godz. 11.00 odbędzie się Msza św. w intencji Ojczyzny z okazji Dnia Flagi oraz uchwalenia Konstytucji 3 Maja z udziałem władz lokalnych i kompanii honorowej Wojska Polskiego. Po Mszy św. o godz. 12.00 uroczystości przy pomniku pamięci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Pamiętajmy o wywieszeniu na wtorek flagi narodowej przed naszym domem.

5. W środę 3 maja uroczystość NMP Królowej Polski, Msze św. tak jak w niedziele czyli:

– w Czerwieńsku: o 7.30, 10.30, 12.00, i 19.00

– w Nietkowie o 9.00 i 13.30.

6. W piątek – I-szy piątek miesiąca:

– przed południem od godz. 9.30 odwiedziny chorych w domach,

– okazja do spowiedzi św. w Czerwieńsku 17.30-18.00 w Nietkowie w godz. 16.30-17.00,

7. W piątek 5 maja w Czerwieńsku po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie modlitewne w formie modlitwy uwielbienia, które odbędzie się w salce przy plebani.

8. W niedzielę za tydzień po Mszach św. zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej.

9. Na parafialną pielgrzymkę planowaną w dniach 26 i 27 sierpnia został zapełniony już jeden autokar, trwają zapisy na listę rezerwową. Jeśli będzie możliwe spróbujemy zamówić drugi autokar.

10. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Natalia Kowalewicz zam. w Laskach i Fabian Marczenia zam. w Broniszowie

Magda Krzyżaniak zam. w Czerwieńsku i Jakub Trószyński zam. w Częstochowie.

11. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny można się także zaopatrzyć w modlitewnik (książeczkę) dla seniorów z dużą czcionką w cenie 20 zł.

12. Ogł.: Komendant Wojewódzki Policji ostrzega przed próbami oszustw i wyłudzeń. Narażone na nie są zwłaszcza osoby starsze. W województwie lubuskim w 2022 r. seniorzy stracili z tego powodu niemal 2 mln. zł.. Policja przypomina, aby nie przekazywać żadnych pieniędzy osobom, które przez tel. podają się za członków rodziny (wnuczków, czy dalekich krewnych) lub za policjantów, nie przekazywać nr i haseł kont bankowych, nie wierzyć w żadne okazje zakupów, nie wpuszczać do domu obcych, nie przekazywać pieniędzy akwizytorom czy inkasentom i nie podpisywać z nimi żadnych umów. Policja przypomina, że nigdy nie prosi o przekazanie gotówki. W każdej sytuacji budzącej podejrzenia należy się kontaktować z Policją na bezpłatny numer alarmowy 112.

Proboszcz
Ks. Dariusz Orłowski