Ogłoszenia parafialne na niedzielę 10.03.2024 r.

1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu:

– w Czerwieńsku o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym,

– w Nietkowie po Mszy św. o godz. 9.00.

Podczas nabożeństwa w Czerwieńsku zbiórka na kwiaty do Bożego grobu.

2. Kandydatów do bierzmowania z kl. 8 SP w Czerwieńsku i SP w Nietkowie zapraszamy jutro w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00 w Czerwieńsku, po Mszy św. spotkanie organizacyjne.

3. Rodzina ś.p. Pawła Białopolskiego w miesiąc po jego śmierci zaprasza uczestników pogrzebu na Mszę św. w środę o godz. 18.00 w Czerwieńsku.

4. W czwartek po wieczornej Mszy św. w Czerwieńsku w salce przy plebanii spotkanie grupy modlitewnej.

5. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej:

w Czerwieńsku:

– o godz. 16.00 – dla dzieci

– o godz. 17.30 – drogę krzyżową poprowadzi młodzież – kandydaci do bierzmowania z kl. 7 SP w Czerwieńsku i z SP w Nietkowie

w Nietkowie: droga krzyżowa o godz. w piątek o godz. 17.00.

6. Parafia w Płotach zaprasza do udziału w plenerowej drodze krzyżowej „leśnymi dróżkami” w sobotę 16.03 o godz. 13.00. Szczegóły na plakacie w gablocie.

7. W przyszłą niedzielę 17.03 zapraszamy rodziców dzieci I-komunijnych ze szkoły podst. w Czerwieńsku na spotkanie o godz. 16.00 w salce przy plebanii.

8. W przyszłym tygodniu planowane jest parafialne wyjście do kina na film pt. Chosen (czyt. czołsen). Jest to fabularna opowieść o Jezusie nazwana ewangelizacyjnym serialem wszech czasów. Koszt filmu 16 zł. Szczegóły podamy za tydzień. Chętni mogą się zapisywać w zakrystii.

9. Trwa nabór kandydatów do Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Mogą ich zgłaszać poszczególne miejscowości wchodzące w skład parafii, istniejące grupy i wspólnoty parafialne a także każdy Parafianin. Karteczki z kandydatami proszę zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Zasady wyborów do Rady znajdują się w gablocie przed kościołem i na stronie internetowej parafii.

10. Zaraz po świętach rozpocznie się na terenie naszej parafii ewangelizacyjny Kurs Alpha. Jest to cykl 11 interaktywnych cotygodniowych spotkań, w trakcie których swobodnie odkrywamy podstawy wiary chrześcijańskiej. Kurs Alpha jest dla wszystkich zainteresowanych, spotkania odbywać się będą raz w tygodniu wieczorem. Rozpoczęcie we środę 3.04 o godz. 19.00 w Zespole Szkół w Czerwieńsku. Przy wyjściu z kościoła dostępne są ulotki informacyjne.

11. W tym roku Ruch Światło-Życie zwany także Oazą obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia, w związku z tym pragniemy pod koniec kwietnia zorganizować w naszej parafii spotkanie osób, które kiedykolwiek zetknęły się z Oazą (uczestniczyły w rekolekcjach wakacyjnych lub w spotkaniach parafialnych). Jeśli znamy takie osoby z naszej parafii proszę wziąć dla nich specjalne zaproszenie – są one dostępne przy wyjściu z kościoła.

12. Po Mszy św. do nabycia: świeca w postaci paschalika w cenie 20 zł w ramach Wielkanocnej Akcji Caritas oraz prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.