Ogłoszenia parafialne na niedzielę 27.03.2022 r.

1. Zeszłej niedzieli w zbiórce na Parafialny Fundusz Remontowy zebrano:

– Nietkowie 1367 zł

– w Czerwieńsku 1773,5 zł

Bóg zapłać Ofiarodawcom.

2. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach wielkopostnych:

Gorzkie Żale w niedzielę:

– w Czerwieńsku o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym

– w Nietkowie po Mszy św. o godz. 9.00.

Droga Krzyżowa w tym tygodniu:

– w Czerwieńsku w piątek o godz. 16.00 – dla dzieci i o godz. 17.30.

– w Nietkowie w piątek o godz. 16.30 (przed Mszą św.).

3. W tym tygodniu I-szy piątek m-ca:

– odwiedziny chorych w domach przed południem od godz. 9.30

– okazja do spowiedzi św. w Czerwieńsku i Nietkowie pół godz. przed wieczorną Mszą św.

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego.

5. W piątek po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku w salce przy plebanii odbędzie się spotkanie a członkiem Wspólnoty św. Józefa. Zapraszam panów zaineresowanych formacją religijną dla mężczyzn.

6. W przyszłą niedzielę 3.04 rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. W niedzielę będziemy gościć ks. Rafała – misjonarza, który będzie głosił misje parafialne. We wtorek 5.04 przewidziana jest spowiedź wielkopostna, poprzedzi ją nabożeństwo pokutne. W środę 6.04 wieczorem proponujemy parafialną prelekcję filmu „Cud Guadelupe” w kinie Cinema City w Zielonej Górze, gdzie została zamówiona sala. Na prelekcje filmu trzeba się zapisać w zakrystii, koszt filmu 15 zł. Przy wyjściu z kościoła są ulotki z planem rekolekcji.

7. Osoby, które chciałyby na swój telefon komórkowy otrzymywać treść codziennych czytań mszalnych Słowa Bożego prosimy o pozostawienie swojego nr tel. na listach, które są wystawione na stoliku w kościele.

8. Nasza parafia chce się włączyć w akcję Caritas Polska pod nazwą „Paczka dla Ukrainy”. Inicjatywa polega na tym, aby przygotować paczkę z produktami żywnościowymi, produktami dla dzieci oraz artykułami chemicznymi i kosmetycznymi. Przygotowaną paczkę w kartonie należy przynieść do kościoła, na plebanię lub punktu Caritas w Nietkowie. Zostanie ona wysłana za pośrednictwem Caritas do rodzin w Ukrainie. Ważne, aby paczka została przygotowana według szczegółowych instrukcji dostępnych na stronie www.caritas.pl/paczkadlaukrainy, a także na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie przed kościołem. Znajduje się tam szczegółowy opis produktów, wymiary i waga kartonu. Jedna paczka zapewni kilkuosobowej rodzinie produkty na około tydzień.

9. Od poniedziałku 28.03 następuje zniesienie obowiązku zasłaniania ust i nosa w pomieszczeniach. Od jutra więc posiadanie maseczek w kościele jest dobrowolne, zaleca się jednak dezynfekcje rąk.

10. W piątek 8.04 planowana jest plenerowa droga krzyżowa pod nazwą „Od kościoła do kościoła”, czyli od kościoła w Czerwieńsku do kościoła w Nietkowie. Rozpoczęcie po Mszy św. wieczornej czyli ok. godz. 18.30.

11. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny, w Gościu Niedzielny. Są także do nabycia świece wielkanocne tzw. paschaliki po 20 zł. Dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na dzieła charytatywne Caritas.