Ogłoszenia parafialne na niedzielę 16.04.2023 r.

1. Dzisiaj II niedziela wielkanocna czyli święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczynamy także Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji. O godz. 15.00 w kościele w Czerwieńsku zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.

2. Jutro, w poniedziałek, kandydaci do bierzmowania z kl. 7 SP w Czerwieńsku i z kl. 7 SP w Nietkowie mają swoje spotkanie formacyjne w salce przy plebani w Czerwieńsku o g. 16.00.

3. W czwartek 20.04 po Mszy św. o godz. 18.00 w Czerwieńsku spotkanie dla rodziców dzieci I Komunijnych z SP w Czerwieńsku.

4. W piątek 21.04 po Mszy św. wieczornej w salce przy plebani w Czerwieńsku spotkanie modlitewne o charakterze modlitwy uwielbienia. Zapraszamy.

5. Odpust ku czci Patrona naszej parafii św. Wojciecha będziemy świętować w przyszły poniedziałek 24.04 o godz. 18.00 w Czerwieńsku. Mszy św. odpustowej będzie przewodniczył ks. Paweł Konieczny. Po Mszy św. planujemy wspólny posiłek w ogrodzie przy plebanii. Duchowym przygotowaniem do odpustu niech będzie modlitwa nowenną do św. Wojciecha codziennie po Mszy św., jej tekst jest także na str. internetowej parafii. (NOWENNA)

6. W związku z odpustem jest prośba o upieczenie ciasta i zrobienie jakiejś sałatki. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się w zakrystii.

7. Pragniemy poinformować, że ks. Proboszcz Dariusz Orłowski zastał przez Ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego mianowany tytułem Kanonika Honorowego Zielonogórskiej Kapituły Kolegiackiej pw. św. Jadwigi.

8. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Natalia Kowalewicz zam. w Laskach i Fabian Marczenia zam. w Broniszowie

Magda Krzyżaniak zam. w Czerwieńsku i Jakub Trószyński zam. w Częstochowie.

9. W parafii św. Jadwigi w Zielonej Górze wspólnota charyzmatyczna organizuje w dniach 21 -23.04 biblijny Kurs Emaus. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem.

10. Pragniemy bardzo podziękować za ofiary złożone przez wielu Parafian do kopert lub wpłacone na konto. W tym roku do tej pory zebrano:

– w Czerwieńsku: na liturgię – 6100 zł, na Caritas – 2900 zł, na ogrzewanie kościoła – 5660 zł i na Seminarium – 3270 zł. Łącznie 17930 zł.

– w Nietkowie: na liturgię – 3950 zł, na Caritas – 1955 zł, na ogrzewanie kościoła – 2890 zł i na Seminarium – 1620 zł. Łącznie 10 415 zł.

Serdeczne Bóg zapłać.

11. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny można się także zaopatrzyć w modlitewnik (książeczkę) dla seniorów z dużą czcionką w cenie 20 zł.

Ks. Dariusz Orłowski