Ogłoszenia parafialne na niedzielę 24.04.2022 r.

1. Dzisiaj II niedziela wielkanocna czyli święto Miłosierdzia Bożego, rozpoczynamy także Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji. O godz. 15.00 w kościele w Czerwieńsku zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia.

2. Jutro w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty.

3. We wtorek 26.04 uroczystość św. Wojciecha – patrona naszej parafii. Serdecznie zapraszamy naszych parafian na Mszę św. odpustową o godz. 18.00 w Czerwieńsku, w czasie której ks. Bp Tadeusz Lityński pobłogosławi relikwie oraz obraz św. Wojciecha dla naszego kościoła.

3. Przypominamy, że Czerwieńsku wprowadzamy Msze św. poranne: we wtorki o godz. 7.00 i soboty o godz. 8.00.

4. Za tydzień będziemy obchodzić Niedzielę Biblijną i Dzień Narodowego Czytania Pisma św. Z tej racji od godz. 15.00 w kościele w Czerwieńsku chcemy zaprosić do wspólnego czytania biblijnej księgi Hioba. Osoby, które chciałyby włączyć się w czytanie prosimy o zgłaszanie się do zakrystii (każda osoba czyta 1 rozdział księgi).

5. W przyszłą niedzielę o godz. 18.30 rozpoczynamy nabożeństwa Majowe.

6. W przyszły poniedziałek 2 maja w Święto Flagi zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny z udziałem kompanii honorowej Wojska Pakoskiego o godz. 11.00 w kościele w Czerwieńsku.

7. I Komunia św. dzieci z naszej parafii odbędzie się:

– w Czerwieńsku w niedzielę 8 maja o godz. 10.00

– w Nietkowie w niedzielę 16 maja o godz. 11.00.

8. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Paulina Niesyn zam. w Boryniu i Michał Pyrzyński zam. w Przylepie,

Adrianna Warszawska zam. w Zielonej Górze i Michał domagała zam. w Nietkowie,

Sylwia Woch zam. w Dobrzęcinie i Adrian Marczenia zam. w Łężycy.

9. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Ks. Dariusz Orłowski

Proboszcz