Ogłoszenia parafialne 04.06.2023 r.

1. Dzisiaj Niedziela Najświętszej Trójcy, po Mszach św. zbiórka do puszek na kontynuację prac przy świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

2. Bierzmowanie dla młodzieży z kl. 8 szkoły podstawowej z naszej parafii – w środę 7 czerwca o godz. 18.00 w kościele w Czerwieńsku. Sakramentu udzieli ks. Bp Adrian Put.

Jutro w poniedziałek w godz. 18.30 w kościele w Czerwieńsku próba przed bierzmowaniem. We wtorek po Mszy św. w Czerwieńsku, czyli o godz. 18.30 – zapraszamy rodziców młodzieży bierzmowanej do sprzątania w kościele i obok.

3. W czwartek 8.06 uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało.

Msze św.:

w Czerwieńsku: o godz. 7.30, 10.00 i 19.00 (o 18.30 – nabożeństwo czerwcowe). Procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.00 starą trasą. Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy: 1 – na Rynku przez kolejarzy i wojskowych z rodzinami; 2 – na ul. Zachodniej przez młodzież; 3 – na ul. Granicznej przez wspólnotę Żywego Różańca; 4 – na ul. Zielonogórskiej przez mieszkańców Wysokiego,

w Nietkowie: Msza św. o godz. 9.00. Procesja eucharystyczna po Mszy św. godz. 9.00.

Na procesji dzieci I komunijne przychodzą w strojach, a dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków, niesiemy także sztandary, panowie niosą baldachim.

4. W Boże Ciało 8.06 na placu przy parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze o godz. 19.30 odbędzie się koncert muzyki chrześcijańskiej „Zielonogórskie Uwielbienie”.

5. W piątek po Bożym Ciele ks. Proboszcz udziela na terenie parafii dyspensy od postu piątkowego.

6. Tegoroczna Rowerowa Pielgrzymka z Czerwieńska na Jasną Górę planowana jest w dniach od pn. 31.07 do pt. 4.08. Osoby chętne do udziału prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

7. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Kornelia Zebel i Mateusz Zebel zam. w Czerwieńsku.

8. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Ks. Dariusz Orłowski