Ogłoszenia parafialne na niedzielę 26.05.2024 r.

1. Dzisiaj przypada Dzień Matki, wszystkim mamom składamy najserdeczniejsze życzenia.

2. Dzisiaj zapraszamy na wyjazdowe nabożeństwo majowe do Borynia, rozpocznie się ono o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału szczególnie mieszkańców Nietkowa i Lasek, ale także i Czerwieńska. Do Borynia można pójść pieszo albo dojechać rowerem lub samochodem. Po nabożeństwie gospodarze zapraszają na słodki poczęstunek.

3. Dzisiaj jest także nabożeństwo majowe w Czerwieńsku o godz. 18.30.

4. W tygodniu nabożeństwa majowe:

w Czerwieńsku od poniedziałku do piątku o godz. 17.30,

– w Nietkowie w środę po Mszy św. o godz. 17.00, w pozostałe dni tygodnia o godz. 19.00,

– w Laskach pod krzyżem codziennie oprócz niedzieli i środy o godz. 19.00.

5. W czwartek 30.05 Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św.:

w Czerwieńsku: o godz. 7.30, 10.30 i 19.00 (o 18.30 – nabożeństwo majowe). W tym roku procesja eucharystyczna po Mszy św. o godz. 10.30 następującą trasą:

– 1 ołtarz przy przychodni na ul. Zielonogórskiej – budują go Dobrzęcin i Wysokie;

– 2 ołtarz na ul. Strzeleckiej – buduje młodzież;

– 3 ołtarz przy szkole podstawowej – buduje Żywy Różaniec;

– 4 ołtarz – przy ul. Granicznej 4A – budują kolejarze i żołnierze.

w Nietkowie: Msza św. o godz. 9.00. Procesja eucharystyczna po Mszy św. godz. 9.00.

Na procesję dzieci I komunijne przychodzą w strojach, a dziewczynki prosimy o sypanie kwiatków, niesiemy także sztandary, panowie niosą baldachim.

6. W czwartek 30.05 po procesji w Czerwieńsku na boisku przy Rynku ks. Proboszcz zaprasza na jubileusz 30-lecia swojego kapłaństwa, który chce świętować wspólnie z Parafianami. Jest przewidziany posiłek (grochówka i grill oraz ciasto), będą występy dzieci i chóru z GOKU, tańce integracyjne, a na koniec koncert Przemka Szczotko. Spotkanie na placu przy Rynku jest przewidziane w godz. 12 – 15.00.

Panie, które mogą upiec ciasto prosimy, aby dostarczyć je do środy na plebanię.

Panowie, którzy mogliby pomóc w przygotowaniach placu na jubileusz prosimy o przyjście na plebanię w czwartek rano ok. godz. 6.30.

7. W Boże Ciało 30.05 na placu przy parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze o godz. 19.30 odbędzie się koncert muzyki chrześcijańskiej „Zielonogórskie Uwielbienie”.

8. W piątek po Bożym Ciele ks. Proboszcz udziela na terenie parafii dyspensy od postu piątkowego.

9. Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

10. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej.

11. Młodzież, która chciałaby wziąć udział w Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich w sobotę 1.06, zgłasza się do ks. Proboszcza. Koszt udziału 80 zł.

12. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Michał Arcisz zam. w Czerwieńsku i Marta Głuszak zam. w Chyże,

Damian Weber zam. w Laskach i Daria Majorczyk zam. w Laskach.

Dawid Suchodolski zam. w Czerwieńsku i Anna Radkiewicz zam. w Czerwieńsku.

13. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny oraz dodatek Gościa Extra poświęcony świętym Matkom świętych dzieci.