Ogłoszenia parafialne na niedzielę 26.12.2021 r.

1. Zeszłej niedzieli podczas zbiórki na Parafialny Fundusz Remontowy zebrano: w Czerwieńsku – 1625 zł; w Nietkowie – 1478 zł. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj święto św. Rodziny z Nazaretu. Wszystkim małżonkom i rodzinom z naszej parafii składamy serdeczne życzenia: niech w Waszych domach panuje zgoda, wzajemna miłość i troska, niech Jezus, Maryja i Józef wypraszają Wam wszelkie potrzebne łaski.

3. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto św. Jana Ewangelisty

– we wtorek św. Młodzianków Męczenników

– w sobotę 1.stycznia Uroczystość św. Bożej Rodzicielki (święto nakazane).

4. Porządek Mszy św. w tygodniu:

w Czerwieńsku:

– od poniedziałku do czwartku o godz. 18.00

– w piątek 31 grudnia o godz. 17.00

– w sobotę 1 stycznia Msze św. o godz. 10.30, 12.00 i 19.00 (nie ma Mszy św. o godz. 7.30)

w Nietkowie

– w środę i piątek o godz. 17.00

– w sobotę Msze św. o godz. 9.00 i 13.30.

5. W piątek 31 grudnia Ks. Biskup udzielił dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. Wizyta duszpasterska – Kolęda w roku 2021/2022:

1) Spotkania kolędowe dla mieszkańców poszczególnych ulic odbywać się będą w kościele po Mszy św. wg. podanego planu. Spotkanie będzie się składać ze wspólnej modlitwy, błogosławieństwa kapłańskiego i poświęcenia wody, którą należy przynieść ze sobą w buteleczce. Otrzymamy obrazek kolędowy i będzie można złożyć ofiarę na potrzeby Kościoła.

2) Jeżeli komuś nie pasuje wyznaczony wg. planu dzień, na spotkanie można przyjść w innym dowolnym terminie.

3) Spotkania kolędowe odbywają się w kościele w Czerwieńsku po Mszy św. o godz. 18.00 oraz w kościele w Nietkowie w środy i piątek po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę i w Trzech Króli po Mszy św. o godz. 9.00.

4) Istnieje możliwość goszczenia kapłana u siebie w domu po wcześniejszym wypełnieniu zaproszenia na wydrukowanych karteczkach i oddaniu ich do zakrystii. Wtedy termin wizyty kolędowej będzie ustalany indywidualnie.

7. Plan spotkań kolędowych w tym tygodniu:

Czerwieńsk po Mszy św. o godz. 18.00

Wtorek 28.12 – Czerwieńsk ul.: Boczna, Klonowa, Składowa, Przemysłowa, Naftowa,

Jagodowa

Środa 29.12 – Czerwieńsk ul.: Cytrynowa, Kwiatowa, Kolejowa, Akacjowa, Działkowa

Czwartek 30.12 – Czerwieńsk ul.: Strażacka, Zachodnia, Pl. Wolności, Chrobrego, Rynek, Piłsudskiego

Nietków w środę po Mszy św. o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

Środa 29.12 – Nietków ul.: Leśna, Piaskowa, Os. Słoneczne, Sportowa, Kościuszki nr 1 – 21 (do początku do ul. Sportowej)

Niedziela 2.01 – Laski (od początku do Domu Kultury-Klubu)

8. Po Mszy św. zachęcamy do zakupu prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego numery świąteczne w cenie 10 zł z dodatkami: w Niedzieli – modlitewnik z kalendarzem liturgicznym na nowy rok, w Gościu Niedzielnym – płyta CD z tekstem czterech Ewangelii.