Ogłoszenia parafialne na niedzielę 12.05.2024 r.

1. Dzisiaj w Czerwieńsku na Mszy św. o godz. 10.00, I-sza Komunia św. dzieci z kl. III.

2. Także dzisiaj z racji uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego – odpust w Nietkowie. Msza św. odpustowa o godz. 13.30 (nie ma Mszy św. o godz. 9.00). Po Mszy św. uczestników liturgii zapraszamy na słodki poczęstunek na placu przy kościele w Nietkowie.

3. Dzisiaj jest nabożeństwo majowe w Czerwieńsku o godz. 18.30.

W tygodniu nabożeństwa majowe:

w Czerwieńsku od poniedziałku do piątku godz. 17.30,

– w Nietkowie w środę po Mszy św. o godz. 17.00, w pozostałe dni tygodnia o godz. 19.00,

– w Laskach pod krzyżem codziennie oprócz niedzieli i środy o godz. 19.00.

4. Kandydatów do bierzmowania z gr. II (kl. 7c SP w Czerwieńsku i 7 z SP w Nietkowie) zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek 17.05 o godz. 18.45 do salki przy plebanii.

5. W sobotę 18 maja w k-le w Czerwieńsku odbędzie się modlitewne czuwanie w wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Rozpocznie się ono po Mszy św. o godz. 18.00, czyli od godz. 19.00, w ramach czuwania będzie także nabożeństwo majowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy, aby prosić o Ducha Świętego.

6. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z Nietkowa przystąpią do I-szej Komunii św. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w sobotę o godz. 9.00 w k-le w Nietkowie.

7. W przyszłą niedzielę mieszkańcy Wysokiego zapraszają na nabożeństwo majowe o godz. 17.00 na placu przy krzyżu.

8. W uroczystość Bożego Ciała 30 maja po Mszy św. i procesji w Czerwieńsku na boisku przy Rynku ks. Proboszcz zaprasza do wspólnego świętowana jubileuszu 30-lecia swojego kapłaństwa i prosi Parafian, zarówno Panów, jak i Panie o pomoc w przygotowaniu miejsca i poczęstunku. Chętne osoby mogą się zgłaszać w zakrystii.

9. Nasza parafia organizuje wyjazd młodzieży na spotkanie Młodych na Lednicy odbędzie się ono w sobotę 1 czerwca. Koszt wyjazdu 80 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.

10. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

11. Komunikat w sprawie ochrony ludzkiego życia.