Ogłoszenia parafialne na niedzielę 29.05.2022 r.

1. Dzisiaj w święto Wniebowstąpienia Pańskiego zakończenie Misji Ewangelizacyjnych i odpust w Nietkowie. O godz. 16.30 w parku w Nietkowie pożegnalny koncert Zespołu Misyjnego, na koniec wspólne nabożeństwo majowe.

2. Dziękujemy Bogu i naszym Misjonarzom za dar Misji św. Teraz naszym zadaniem jest zagospodarować to, co otrzymaliśmy, odpowiedzieć na natchnienia Ducha Świętego, który przez słowa nauczań i świadectw przemawiał do nas. Nie wolno nam nie dać Bogu odpowiedzi. Aby to ułatwić prosimy uwzględnić kilka podpowiedzi i możliwości:

1) zapraszamy do uczestnictwa w Kręgu Biblijnym. Najbliższe spotkanie w czwartek 2.06 po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku w salce przy plebanii, rozpoczęcie o 18.40,

2) w sobotę 4.06 po Mszy św. o godz. 18.00 w Czerwieńsku zapraszamy na czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W czuwaniu uczestniczą także kandydaci do bierzmowania z kl. 8.

3) proszę wziąć pod uwagę włączenie się we wspólnotę Żywego Różańca, zmiana tajemnic w Czerwieńsku – w sobotę po Mszy św., w Nietkowie – w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00,

4) jeśli ktoś czuje potrzebę stałej formacji i chciałby włączyć się w jakąś wspólnotę prosimy wysłać sms na parafialny nr tel. lub wpisać się na listę, która jest przy wyjściu z kościoła.

3. Od jutra wracamy do stałego porządku nabożeństw. W Czerwieńsku – nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30, Msza o 18.00, we wtorek także o godz. 7.00 i w sobotę o godz. 8.00. W Nietkowie – Msza św. w środę i w piątek o 17.00,

4. W piątek I-szy piątek miesiąca:

– od godz. 9.30 – odwiedziny chorych z sakramentami św.

– okazja do spowiedzi św.: w Czerwieńsku od godz. 17.30; w Nietkowie od godz. 16.45.

5. W sobotę w Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na czuwanie modlitewne w Czerwieńsku, rozpoczęcie o godz. 18.45.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.

7. Organizowany jest autokar do Rokitna na obchody 50-lecia naszej diecezji, które przypadają w sobotę 18 czerwca, koszt 35 zł, zapisy w zakrystii.

8. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Magdalena Drupka zam. w Czerwieńsku i Łukasz Rybski zam. w Sudoł

Kamila Korzeniewska zam. w Czerwieńsku i Radosław Kępa z par. Białków.

9. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.