Ogłoszenia parafialne na niedzielę 19.05.2024 r.

1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.

2. Dzisiaj o godz. 11.00 w kościele w Nietkowie I-sza Komunia św. dzieci z Lasek i Nietkowa. W „białym tygodniu” dzieci i rodziców zapraszamy na Msze św. i nabożeństwo majowe w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00 w kościele w Nietkowie.

3. Dzisiaj zapraszamy na wyjazdowe nabożeństwo majowe do Wysokiego. Rozpocznie się ono o godz. 17.00 na placu przy krzyżu w Wysokiem. Można pójść pieszo albo dojechać rowerem lub samochodem. Osoby, które chciałyby skorzystać z transportu gromadzą się o godz. 16.40 przy plebanii w Czerwieńsku. Po nabożeństwie mieszkańcy Wysokiego oferują słodki poczęstunek. Nie będzie więc nabożeństwa majowego w Czerwieńsku.

4. W tygodniu nabożeństwa majowe:

w Czerwieńsku od poniedziałku do soboty o godz. 17.30,

– w Nietkowie w pn., śr. i pt. po Mszy św. o godz. 17.00, w pozostałe dni tygodnia o godz. 19.00,

– w Laskach pod krzyżem codziennie oprócz niedzieli i środy o godz. 19.00.

5. Jutro w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła.

6. W czwartek Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, święto. Po Mszy świętej w salce przy plebanii spotkanie Kręgu Biblijnego, na które serdecznie zapraszamy.

7. W najbliższy weekend 24-26.05. uczestnicy Kursu Alpha wyjeżdżają do domu rekolekcyjnego w Łagowie Lubuskim.

8. W przyszłą niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej, a zarazem Dzień Matki.

9. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała, którą obchodzimy 30.05. Wiąże się ona z procesją do 4 ołtarzy. W tym roku trasa procesji jest następująca:

– 1 ołtarz przy przychodni na ul. Zielonogórskiej – budują go Dobrzęcin i Wysokie;

– 2 ołtarz na ul. Strzeleckiej – buduje młodzież;

– 3 ołtarz przy szkole podstawowej – buduje Żywy Różaniec;

– 4 ołtarz – przy ul. Granicznej 4 – budują kolejarze i żołnierze

Po procesji w Czerwieńsku na boisku przy Rynku ks. Proboszcz zaprasza na jubileusz 30-lecia swojego kapłaństwa, który chce świętować wspólnie z Parafianami. Jest przewidziany posiłek, występy dzieci i chóru z GOKU, tańce integracyjne oraz koncert Przemka Szczotko. Osoby, które mogą upiec ciasto prosi się o zgłoszenie tego do zakrystii.

10. Młodzież, która chciałaby wziąć udział w Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich w sobotę 1.06, zgłasza się do ks. Proboszcza.

11. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny oraz dodatek Gościa Extra poświęcony świętym Matkom.

12. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Michał Arcisz zam. w Czerwieńsku i Marta Głuszak zam. w Chyże,

Damian Weber zam. w Laskach i Daria Majorczyk zam. w Laskach.