Ogłoszenia parafialne na niedzielę 23.05.2021 r.

1. Zeszłej niedzieli na zbiórką dla wsparcia parafii w Jakubowie po pożarze zebrano kwotę 2162 zł i 50 gr. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dzisiaj po Mszach św. zbiorka na nasz Parafialny Fundusz Remontowy.

2. Dzisiejszą uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny. Jutro w poniedziałek święto Najświętszej Maryi Panny – Matki Kościoła..

3. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny:

w Czerwieńsku – w niedzielę o godz. 18.30 i w dni powszednie o godz. 18.00 (Msza św. po nabożeństwie czyli o godz. 18.30)

– w Nietkowie w kościele – w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 oraz w środę po Mszy św. o godz. 17.00, w pozostałe dni tygodnia o godz. 19.00

– w Laskach pod krzyżem codziennie oprócz niedzieli i środy o godz. 19.00.

4. W czwartek 27.05 w Czerwieńsku po Mszy św. wieczornej w salce przy plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy osoby chcące rozważać treść Pisma św.

5. W piątek 28.05 w kościele w Czerwieńsku po wieczornej Mszy św. – kolejne spotkanie formacyjne kandydatów do bierzmowania z kl. 8 szkoły podstawowej. Młodzież podaje wybrane imię swojego Patrona, a ochrzczeni poza parafią w Czerwieńsku przynoszą akty chrztu.

6. Chłopców, którzy chcą zostać ministrantami zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 11.00 w kościele w Czerwieńsku, a dziewczynki chętne do śpiewu w scholii zapraszamy na próbę w sobotę o godz. 11.30 w salce przy plebani w Czerwieńsku.

7. Mieszkańców Dobrzęcina zapraszamy na nabożeństwo majowe, które odbędzie się w przyszłą niedzielę 30.05 o godz. 17.00 pod krzyżem w Dobrzęcinie. Mieszkańców Czerwieńska i Nietkowa zachęcamy do przyjazdu pod krzyż w Dobrzęcinie rowerami. Wspólny wyjazd z Czerwieńska o godz. 16.30 spod plebani.

8. W tym roku procesje na uroczystość Bożego Ciała są już dozwolone. Prosimy więc wspólnoty odpowiedzialne za przygotowanie ołtarzy o mobilizację i pomoc w organizacji procesji. Szczegóły zostaną podane w przyszłą niedzielę.

9. Młodzież z naszej parafii zapraszamy do udziału w wirtualnym Spotkaniu Młodych – Lednica 2021. Spotkanie odbędzie się w sobotę 5 czerwca na podwórzu przy plebani w Czerwieńsku w godz. od 17.30 do 22.00.

10. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny. Kupujmy i czytajmy prasę katolicką!