Ogłoszenia parafialne na niedzielę 28.05.2023 r.

1. Dzisiejszą Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończy się Okres Wielkanocny.

2. Dzisiaj o godz. 16.00 w salce przy plebani w Czerwieńsku spotkanie formacyjne dla małżeństw. Zapraszamy małżeństwa, które chcą pogłębiać swoje życie duchowe, można przyjść z dziećmi.

3. Jutro w poniedziałek – święto N M P Matki Kościoła, w środę – święto Nawiedzenia N M P – zakończenie nabożeństw majowych.

4. Od czwartku 1.06 rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa:

w Czerwieńsku – w niedzielę o godz. 18.30 i w dni powszednie o godz. 17.30,

– w Nietkowie w kościele – w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 i w środę o godz. 16.30, w tym tygodniu również w piątek o godz. 16.30 (w tym czasie także spowiedź św.), o 17.00 – Msza św. I-szo piątkowa.

5. W tym tygodniu I-szy Czwartek i I-szy Piątek miesiąca. W piątek przed południem odwiedziny chorych z sakramentami św., wieczorem okazja do spowiedzi św.

6. Bierzmowanie młodzieży w naszej parafii odbędzie się w Czerwieńsku w środę 7.06 o godz. 18.00. Spowiedź św. dla kandydatów do bierzmowania z kl. 8 SP ich rodziców i świadków w piątek 2.06 w kościele w Czerwieńsku w godz. od 17.30 do 18.30. Po Mszy św. pierwsza próba przed bierzmowaniem.

7. W sobotę 3.06. kilkanaście osób młodzieży z naszej parafii weźmie udział w Ogólnopolskim Spotkaniu Młodych na Polach Lednickich.

8. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na rzecz kontynuacji prac w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

9. Osoby, które zapisały się na Parafialną Pielgrzymkę Autokarową do Góry św. Anny, Piekar Śl., Leśniowa, Jasnej Góry i Gidli prosimy o dokonywanie wpłat w wys. 400 zł i podanie nr pesel.

10. Tegoroczna Rowerowa Pielgrzymka z Czerwieńska na Jasną Górę planowana jest w dniach od pn. 31.07 do pt. 4.08. Osoby chętne do udziału prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

11. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny, a dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

Ks. Dariusz Orłowski