Ogłoszenia parafialne na niedzielę 9.04.2023 r.

1. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim osobom, które przygotowały świątynię na obchody Triduum paschalnego i świąt wielkanocnych. Dziękujemy tym, którzy budowali i dekorowali ciemnicę oraz grób Pański, zakupili i układali kwiaty, a także sprzątali kościół. Dziękujemy Liturgicznej Służbie Ołtarza, wszystkim lektorom i ministrantom za służbę, dziękujemy scholii za śpiew oraz tym wszystkim osobom świeckim, które włączyły się czynnie w liturgię. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy złożyli ofiary lub zakupili dary ołtarza w Wielki Czwartek. Dziękujemy za przygotowanie procesji rezurekcyjnej. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać.

2. Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego w imieniu ks. Proboszcza, k. Mariusza oraz ks. Eugeniusza pragniemy złożyć wszystkim Parafianom najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Jezus Zmartwychwstały obdarza was swoim pokojem oraz wszelkim błogosławieństwem. Życzymy zdrowych, spokojnych świąt wielkanocnych przeżywanych w gronie najbliższych. Szczęść Boże.

3. Msze św. w niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego:

– w Czerwieńsku: o godz. 6.30 z procesją rezurekcyjną oraz o 10.30, 12.00 i 19.00,

– w Nietkowie o godz. 6.00 (z procesją rezurekcyjną) i 13.30.

W poniedziałek wielkanocny porządek Mszy św. tak, jak w każdą niedzielę. Taca przeznaczona na KUL i IFT w Zielonej Górze.

4. W czwartek 13.04 po wieczornej Mszy w Czerwieńsku w salce przy plebani spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W piątek, z racji Oktawy Wielkanocy – nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

6. W przyszłą niedzielę święto Miłosierdzia Bożego – rozpocznie się także Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach św. zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas naszej diecezji.

7. Odpust ku czci patrona naszej parafii św. Wojciecha będzie obchodzony w poniedziałek 24 kwietnia o godz. 18.00.

8. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Ks. Dariusz Orłowski

Proboszcz