Ogłoszenia parafialne na niedzielę 3.12.2023 r.

1. Zeszłej niedzieli podczas zbiórki na Parafialny Fundusz Remontowy zebrano:

– w Czerwieńsku 2112 zł, – w Nietkowie – 1887 zł.

Natomiast na tacę przeznaczoną na utrzymanie Seminarium Duchownego zebrano kwotę 2633 zł. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Od dzisiaj po Mszy św. można zaopatrzyć się:

– w wieńce adwentowe w cenie 40 zł,

– świece adwentowe Caritas – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom: małe po 10 zł, duże po 20 zł.

– opłatki na wigilię – ofiara dobrowolna.

3. W Adwencie zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. roratnich, na które przychodzimy z lampionami.

Roraty w Czerwieńsku:

– codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 7.00, w sobotę o 8.00 rano,

– dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 18.00.

Roraty w Nietkowie:

– we środy o godz.17.00

Dzieci na roratach otrzymują obrazki. Na koniec dla wytrwałych będzie nagroda.

4. W czwartek o 17.30 w Czerwieńsku nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich. Po Mszy św. w salce przy plebanii spotkanie modlitewnej grupy charyzmatycznej.

5. W piątek 8.XII uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św.:

– w Czerwieńsku o 7.00 i 18.00 (pół godz. przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na różaniec)

– w Nietkowie o godz. 17.00.

6. Kandydatów do bierzmowania z kl. 7a i 7b SP w Czerwieńsku zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek 8.XII o godz. 18.45 w salce przy plebanii.

7. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Parafialne Rekolekcje Adwentowe potrwają do środy 13.XII. Ich treścią będzie kerygmat czyli podstawowe prawdy orędzia chrześcijańskiego, przepowiadanie Słowa Bożego będzie dopełnione świadectwem życia osób świeckich. Przy wyjściu z kościoła są ulotki z planem, weźmy je i postarajmy się zaprosić na rekolekcje naszych domowników, sąsiadów, znajomych, wręczając ulotkę i zachęcając słowem do udziału. Niech każdy postara się przyprowadzić na rekolekcje przynajmniej jedną osobę.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

8. Caritas naszej diecezji w Adwencie organizuje akcje „Torba Charytatywna”. Polega ona na tym, że chętni biorą torbę i wypełniają ją produktami w postaci: środków czystości, higieny osobistej, suchej żywności z długim terminem ważności. Wypełnioną torbę należy dostarczyć do parafii do 14.XII. Zostanie ona przekazana potrzebującym, ubogim i bezdomnym z terenu naszej diecezji. Torby są do wzięcia w zakrystii.

9. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny, jest także nowe czasopismo pt. Historia Kościoła w nim artykuły: o historyczności Jezusa oraz o Inkwizycji.