Ogłoszenia parafialne na niedzielę 28.11.2021 r.

1. Zeszłej niedzieli podczas zbiórki na pomoc w związku z kryzysem na wschodniej granicy i na ośrodki dla uchodźców zebrano w naszej parafii kwotę w wys. 1866 zł, natomiast na tacę przeznaczoną na utrzymanie Seminarium Duchownego zebrano kwotę 2472 zł. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj rozpoczęliśmy Adwent i nowy rok liturgiczny pod hasłem: „Posłani w pokoju Chrystusa”. Można się zaopatrzyć w wieńce adwentowe w cenie 30 zł, świece adwentowe: małe po 7 zł, duże po 20 zł. Są już także opłatki na ucztę wigilijną – ofiara dobrowolna.

3. W Adwencie zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. roratnich, na które przychodzimy z lampionami.

Roraty w Czerwieńsku:

– codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 rano

– dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 17.00.

Roraty w Nietkowie:

– we środy o godz.17.00

Dzieci na roratach otrzymują obrazki o świętych. Na koniec dla wytrwałych będzie nagroda.

4. W Adwencie ulegają zmianie godz. Mszy św. w Czerwieńsku w dni powszednie. Msze św. będą odprawiane: codziennie rano o godz. 6.30, wieczorem: w poniedziałki i środy o godz. 17.00, we wtorki, czwartki, piątki i sobotę o godz. 18.00. Intencje Mszy św. przyjęte w poniedziałek i środę na godz. 18.00 będą odprawione o godz. 17.00.

5. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy:

we wtorek – św. Andrzeja Apostoła

w piątek – św. Franciszka Ksawerego

w sobotę – św. Barbary

6. W piątek I-szy piątek miesiąca:

– odwiedziny chorych od godz. 9.30 przed południem

– okazja do spowiedzi św:

– w Czerwieńsku w godz. 17.30 – 18.00

– w Nietkowie w godz. 16.30-17.00.

7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

8. Trwa rozpoczęty przez papieża Franciszka Synod, którego celem jest rozpoznanie współczesnych wyzwań Kościoła i wzajemne słuchanie wszystkich jego członków. W naszej parafii spotkanie synodalne odbędzie się za tydzień w niedzielę 5.XII o godz. 16.00 w salce przy plebanii w Czerwieńsku. Już teraz zapraszamy na to spotkanie każdego, komu nie są obojętne sprawy Kościoła i chciałby podzielić się swoim zdaniem. Aby ułatwić wzajemne dzielenie się uwagami na stoliku w kościele są kartki z propozycją tematów do podjęcia. Można sobie te kartki wziąć i zastanowić się nad podanymi kwestiami.

9. Trwa zbiórka srebrnego złomu, zużytych baterii, telefonów kom., tabletów i laptopów, które zostaną ekologicznie przetworzone, a dochód z nich zostanie przekazany na wsparcie misje w Afryce. Przedmioty można przynosić do kościoła i składać w kartonach obok bocznego stolika przed i po każdej Mszy świętej od dzisiaj do 5 grudnia. Szczegóły na plakacie w gablocie.

10. Małżonków zachęcamy do skorzystania z internetowych rekolekcji dla małżeństw. Codziennie przez 33 dni, od dzisiaj do 23.XII w internecie są proponowane treści do rozważenia. Wszystkie informacje znajduję się na stronie: www.rodzina33.pl. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem i na ulotkach na stoliku w kościele.

11. Ogłoszenie Policji: nie pozwólcie się Państwo oszukiwać. Pamiętajcie – policjanci nie dzwonią i nie pytają o wasze pieniądze i dane o kontach bankowych. Nigdy nie przekazujcie waszych pieniędzy obcym osobom i nie wpłacajcie na obce konta. Jeśli ktoś do was dzwoni i prosi o pieniądze, proszę się rozłączyć i powiadomić policję pod numerem 112.

12. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.