Ogłoszenia parafialne na niedzielę 12.12.2021 r.

1. W poniedziałek 6.XII w godzinach wieczornych miał miejsce pożar w Nietkowie na terenie naszej parafii, częściowo spalił się dom młodego małżeństwa z dwójką małych dzieci. Dzisiaj po Mszach św. w ramach zbiórki na Caritas chcemy wesprzeć pogorzelców naszymi ofiarami przeznaczonymi na odbudowę domu. Bóg zapłać za złożone ofiary.

2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Tomasz Gierasimczyk z Zielonej Góry. Zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

Msze św. z naukami – dzisiaj na Mszach św. oraz w poniedziałek i wtorek 13 i 14.XII:

– w Czerwieńsku: o godz. 10.00 (przed południem) i 19.00 (wieczorem).

– w Nietkowie: o godz. 9.00 (przed południem) i 18.00 (wieczorem)

spowiedź św. jest zaplanowana na wtorek przed południem i wieczorem.

Kartka z planem rekolekcji jest na stoliku w kościele.

3. W Adwencie zapraszamy do uczestnictwa w Mszach św. roratnich, na które przychodzimy z lampionami. Roraty w Czerwieńsku:

– codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6.30 rano

– dla dzieci w poniedziałki i środy o godz. 17.00.

W poniedziałek 13.XII z powodu rekolekcji nie ma rorat w Czerwieńsku zarówno rano jak i po południu.

Roraty w Nietkowie:

– we środy o godz.17.00

4. W Adwencie ulegają zmianie godz. Mszy św. w Czerwieńsku w dni powszednie.

Msze św. w tym tygodniu będą odprawiane:

– w poniedziałek i wtorek o 10.00 i 19.00 oraz o 9.00 i 18.00 – w Nietkowie

– w środę o 6.30 i 17.00

– w czwartek i sobotę o 6.30 i 18.00

– w piątek o godz. 6.30 i 17.00 – z racji wigilii dla osób starszych i samotnych.

Intencje Mszy św. w poniedziałek i wtorek przyjęte na godz. 18.00 będą odprawione o godz. 19.00, a przyjęte w środę i piątek na godz. 18.00 będą odprawione o godz. 17.00.

5. Chorych, których w I-sze piątki m-ca odwiedza ks. Mariusz, odwiedzi on w piątek 17.12 od godz. 9.30

6. Coroczna Wigilia dla Osób Starszych, Samotnych i Bezdomnych odbędzie się w najbliższy piątek 17 grudnia. Z racji panujących obostrzeń sanitarnych tegoroczna wigilia będzie miała następujący przebieg:

– najpierw gromadzimy się w kościele w Czerwieńsku gdzie o godz. 17.00 odbędzie się Msza św.

– następnie w kościele obejrzymy jasełka przygotowane przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Czerwieńsku, po jasełkach będą życzenia,

– potem organizatorzy wręczą paczki żywnościowe, które zostaną rozdane przy Gminnym Ośrodku Kultury w Czerwieńsku.

Prosimy o pomoc w dotarciu zaproszonych Gości do kościoła w Czerwieńsku w piątek o godz. 17.00.

7. W tym roku z powodu pandemii koronawirusa nie będzie tradycyjnej kolędy. Spotkania kolędowe odbywać się będą – podobnie jak w zeszłym roku – w kościele dla wyznaczonych mieszkańców ulic po wieczornej Mszy św. Istnieje jednak możliwość, jeżeli ktoś będzie chciał, odwiedzin księdza w mieszkaniu czy domu w celu wspólnej modlitwy i błogosławieństwa po wcześniejszym indywidualnym zaproszeniu przez daną rodzinę. Karteczki z zaproszeniami znajdują się na stoliku w kościele. Należy je wypełnić i przekazać do zakrystii.

8. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny, można się także zaopatrywać w świece adwentowe po 7 zł oraz opłatki na ucztę wigilijną – ofiara dobrowolna.