Ogłoszenia parafialne na niedzielę 26.11.2023 r.

1. Dzisiaj po Mszy św. zbiórka do puszek na nasz Parafialny Fundusz Remontowy.

2. Dzisiaj święto patronalne naszego Diecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego – taca przeznaczona jest na utrzymanie Seminarium.

3. Próba chóru parafialnego oraz tych, którzy chcieliby do niego dołączyć dzisiaj o godz. 17.00 w salce przy plebanii w Czerwieńsku.

4. W czwartek 30.XI po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku spotkanie Kręgu Biblijnego.

5. W piątek – I-szy piątek miesiąca:

– przed południem od 9.30 księża odwiedzają chorych z sakramentami,

– wieczorem okazja do spowiedzi: w Nietkowie w godz. 16.30-17.00, w Czerwieńsku 17.30-18.00.

6. W przyszłą niedzielę 3.XII zaczynamy Adwent – okres przygotowania do Bożego Narodzenia. Z tego względu zapraszamy do uczestnictwa w:

– roratach: w Czerwieńsku będą codziennie od poniedziałku do piątku rano o 6.30, w soboty o 8,00 oraz dla dzieci we wtorki i czwartki o godz. 18.00; w Nietkowie – w środę o godz. 17.00.

– oraz w Parafialnych Rekolekcjach Adwentowe – odbędą się one w dniach 10-13 grudnia. Ich treścią będzie kerygmat czyli podstawowe prawdy orędzia chrześcijańskiego, przepowiadanie Słowa Bożego będzie dopełnione świadectwem życia osób świeckich. Przy wyjściu z kościoła są ulotki z planem, weźmy je i postarajmy się zaprosić na rekolekcje naszych domowników, sąsiadów, znajomych, wręczając ulotkę i zachęcając słowem do udziału. Niech każdy postara się przyprowadzić na rekolekcje przynajmniej jedną osobę.

7. Za tydzień w pierwszą niedzielę Adwentu będzie można nabyć wieniec adwentowy w cenie 40 zł oraz świecę na stół świąteczny – małe (10 zł) i większe (20zł).

8. Zachęcamy do podjęcia adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele w Czerwieńsku w intencji naszej parafii i rekolekcji adwentowych. Można wybrać dowolny dzień i godzinę i wpisać się w zeszyt dyżurów modlitewnych, który jest na stoliku przy prasie.

9. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

10. Dzisiaj za publiczne odmówienie Aktu Poświęcenia Rodzaju Ludzkiego Chrystusowi Królowi można otrzymać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: spowiedź św. Komunia św. i modlitwa w intencji Ojca św.