Ogłoszenia parafialne na niedzielę 7.05.2023 r.

1. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny:

w Czerwieńsku – w niedziele. o godz. 18.30 i w dni powszednie o godz. 17.30,

– w Nietkowie w kościele – w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 i w śr. o godz. 16.30, w pozostałe dni tygodnia o godz. 19.00,

– w Laskach pod krzyżem codziennie oprócz niedzieli i środy o godz. 19.00.

2. Jutro w poniedziałek uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika – głównego patrona Polski.

3. W czwartek po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku w salce przy plebanii kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W przyszłą niedzielę dzieci z kl. III szkoły podstawowej w Czerwieńsku przystąpią do I-szej Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00 (Msza św. z 10.30 zostaje przesunięta na godz. 10.00). Bardzo prosimy, aby kościół o tej godz. udostępnić gościom dzieci I-szo komunijnych i wybrać inną godzinę Mszy św. Rodzice i chrzestni spotykają się o godz. 9.45 pod plebanią, gdzie będzie błogosławieństwo dzieci.

5. Spowiedź dla dzieci I-Komunijnych i ich rodziców w sobotę 13 maja o godz. 9.00 w kościele w Czerwieńsku. Po spowiedzi św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci oraz wręczenie Pisma św. oraz rozdzielenie miejsc dla rodziców i chrzestnych na Komunię.

6. W sobotę, 13 maja, zapraszamy wszystkich parafian na pielgrzymkę do Matki Bożej Fatimskiej w Łężycy. Msza odpustowa będzie o godz. 19:00. Wyjście spod plebanii w Czerwieńsku o godz. 17:15. Zapraszamy tych, którzy mogą podstawić swoje samochody do Łężycy (na zapewnienie powrotu) o przyjazd pod plebanię o godz. 17:00.

7. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Joanna Stekla zam. w Laskach i Jerzy Bowej zam. w Laskach.

8. Organizowany jest wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednckich koło Gniezna. Spotkanie odbędzie się w sobotę 3 czerwca br. zaineresowaną młodzież z naszej parafii prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.

9. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny można się także zaopatrzyć w modlitewnik (książeczkę) dla seniorów z dużą czcionką w cenie 20 zł.

10. Komunikat Ks. Bpa w sprawie święceń diakonatu i prezbiteratu. (Czytaj komunikat)

Proboszcz
Ks. Dariusz Orłowski