Ogłoszenia parafialne na niedzielę 15.05.2022 r.

1. Dzisiaj w III niedzielę miesiąca – po Mszy św. zbiórka na Parafialny Fundusz Remontowy.

2. Dzisiaj w Nietkowie na Mszy św. o godz. 11.00 – I Komunia św. dzieci z kl. III.

3. Dzisiaj spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z kl. 8 szkoły podstawowej:

– po Mszy św. o godz. 10.30 – rodzice młodzieży z Czerwieńska,

– po Mszy św. o godz. 13.30 – rodzice młodzieży z Nietkowa.

4. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej:

w Czerwieńsku – w niedzielę o godz. 18.30 i w dni powszednie o godz. 17.30,

– w Nietkowie w kościele – w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 i w środę o godz. 16.30 oraz w dni powszednie w kościele o godz. 18.00,

– w Laskach pod krzyżem codziennie oprócz niedzieli i środy o godz. 19.00.

5. W czwartek 19.05 po Mszy św. wieczornej w salce przy plebani w Czerwieńsku kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego, rozpoczęcie o godz. 18.45.

6. W przyszłą niedzielę 22 maja rozpoczynamy Parafialne Misje Ewangelizacyjne. O godz. 16.30 na boisku przy Ratuszu w Czerwieńsku odbędzie się Koncert Ewangelizacyjny zespołu „Full of Grace” – zapraszamy szczególnie młodzież, ale nie tylko. Wszelkie informacje o Misjach ich plan oraz kto je prowadzi są dostępne na stronie internetowej naszej parafii oraz na ulotkach, które można znaleźć przy wyjściu z kościoła.

7. Celem Misji jest ożywienie naszej wiary i osobistego doświadczenia Pana Boga oraz danie szansy powrotu do Kościoła tym, których więź z nim osłabła. Aby ten cel osiągnąć wszyscy musimy bardziej się zaangażować. Prosimy więc o:

1) składanie darów duchowych w postaci: postu, modlitwy np. adoracji i wyrzeczeń. Można je zapisać w Księdze, która jest przy wyjściu z kościoła,

2) mówmy o Misjach i zachęcajmy do nich naszych: domowników, sąsiadów i znajomych, wręczajmy im ulotki o Misjach. Niech każdy zaprosi na nie przynajmniej jedną osobę.

3) prosimy, aby w miarę możliwości na Misje św. udekorować domy poprzez wywieszenie flagi maryjnej: biało-niebieskiej i papieskiej: żółto-białej. Flagi do nabycia w sklepie u p. Motylicy w Nietkowie.

8. Na zakończenie Misji w niedzielę 29 maja w święto Wniebowstąpienia Pana Jezusa – odpust w Nietkowie. Po południu w godz. 16.30 – 18.30 w parku w Nietkowie odbędzie się koncert z poczęstunkiem na słodko. Prosimy chętne osoby z Nietkowa i Lasek o upieczenia ciasta. Należy je przynieść do Domu Kultury w sobotę 28 maja w godz. 17.00-18.00 lub w niedzielę 29 maja w godz. 8.00-10.00. Chęć upieczenia ciasta można zgłaszać:

– w Laskach: p. Monice Malinowskiej i Magdzie Bogdanowicz

– w Nietkowie: p. sołtysowej, Halinie Bryndza i Eli Śliwińskiej.

9. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Magdalena Drupka zam. w Czerwieńsku i Łukasz Rybski zam. w Sudoł

Kamila Korzeniewska zam. w Czerwieńsku i Radosław Kępa z par. Białków.

10. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.