Ogłoszenia parafialne na niedzielę 17.03.2024 r.

1. Rodziców dzieci I-komunijnych ze szkoły podstawowej w Czerwieńsku zapraszamy dzisiaj na spotkanie formacyjne o godz. 16.00 w salce przy plebanii.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali w każdą niedzielę Wielkiego Postu:

– w Czerwieńsku o godz. 18.15 z kazaniem pasyjnym,

– w Nietkowie po Mszy św. o godz. 9.00.

3. We wtorek 19 marca uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze św.

– w Czerwieńsku: o godz. 7.00 i 18.00

– w Nietkowie: o godz. 17.00 (zamiast Mszy św. we środę, int. ze środy ś.p. Zdzisława Maciejewskiego).

4. Kolejne spotkanie Kręgu biblijnego odbędzie się wyjątkowo w najbliższą środę 20.03 (nie w czwartek) po wieczornej Mszy św. w Czerwieńsku w salce przy plebanii.

5. W czwartek 21.03 zapraszamy na wyjście do kina na film pt. Chosen (czyt. czołsen). Jest to fabularna opowieść o Jezusie nazwana ewangelizacyjnym serialem wszech czasów. Dla naszej parafii zamówiliśmy salę w kinie Cinema City w Fokusie w Zielonej Górze na godz. 19.30. Koszt filmu 16 zł., chętni mogą się zapisywać w zakrystii.

6. W piątek nabożeństwo drogi krzyżowej:

– najpierw dla dzieci o godz. 16.00 w kościele w Czerwieńsku

– natomiast osoby starsze zapraszamy w najbliższy piątek na drogę krzyżową plenerową zarówno w Czerwieńsku jak i w Nietkowie.

– w Czerwieńsku: po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30 wyjście spod kościoła

I przejście w kierunku cmentarza komunalnego,

– w Nietkowie: rozpoczęcie o godz. 19.00 przy kościele i przejście wyznaczoną trasą przez wioskę. Zapraszamy do uczestnictwa.

7. W dniach od 16-24 marca trwa nowenna modlitewna w intencji Ojczyzny, aby się w nią włączyć należy: w okolicy godz. 21.00 włączyć się w Apel Maryjny, a następnie odmówić modlitwy: „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” oraz modlitwę w intencji Ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi. Więcej informacji o Nowennie na stronie: https://nowenna2120.pl/

8. Trwa proces tworzenia nowej Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Można zgłaszać do niej kandydatów. Jeśli nie zostaną zgłoszeni, ks. Proboszcz sam poprosi wybrane przez siebie osoby z poszczególne miejscowości wchodzących w skład parafii i członków istniejących grup i wspólnot parafialnych.

9. Zaraz po świętach organizowany jest na terenie naszej parafii ewangelizacyjny Kurs Alpha. Jest to cykl spotkań zarówno dla tych, którzy chcą pogłębić swoją więź z Bogiem i umocnić wiarę jak i dla tych, którzy są poszukujący i potrzebują pierwszej ewangelizacji. Spotkania odbywać się będą raz w tygodniu wieczorem. Rozpoczęcie we środę 3.04 o godz. 19.00 w Zespole Szkół w Czerwieńsku. Przy wyjściu z kościoła dostępne są ulotki informacyjne.

10. W tym roku Ruch Światło-Życie zwany także Oazą obchodzi jubileusz 50-lecia istnienia, w związku z tym pragniemy pod koniec kwietnia zorganizować w naszej parafii spotkanie osób, które kiedykolwiek zetknęły się z Oazą (uczestniczyły w rekolekcjach wakacyjnych lub w spotkaniach parafialnych). Jeśli znamy takie osoby z naszej parafii proszę wziąć dla nich specjalne zaproszenie – są one dostępne przy wyjściu z kościoła.

11. Mamy do ogłoszenia radosną wiadomość, że dwóch Panów z naszej parafii jutro w poniedziałek o godz. 18.00 w par. Ducha Świętego w Zielonej Górze zostaną przez Ks. Bpa T. Lityńskiego ustanowieni Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii św. Są to: p. Ryszard Samek z Lasek i p. Waldemar Napora z Czerwieńska. Przygotowywali się do tej posługi i po ustanowieniu będą więc mogli zanosić chorym Pana Jezusa w Komunii św. oraz rozdzielać Komunię św. podczas Mszy św. z licznym udziałem wiernych. Gratulujemy tej posługi i otoczmy ich naszą życzliwą modlitwą.

12. Po Mszy św. do nabycia: prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.