Ogłoszenia parafialne na niedzielę 26.03.2023 r.

1. Zeszłej niedzieli w zbiórce do puszek na Parafialny Fundusz Remontowy zebrano:

– w Czerwieńsku 2110 zł.,

– w Nietkowie 1830 zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

2. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę:

– w Czerwieńsku o godz. 18.15,

– w Nietkowie po Mszy św. o godz. 9.00.

3. W tym tygodniu Droga krzyżowa w piątek 31.03:

w Czerwieńsku:

– o godz. 16.00 – dla dzieci,

– oraz po Mszy św. o godz. 18.30 – droga krzyżowa plenerowa z kościoła na cmentarz. Prosimy, aby uczestnicy mieli ze sobą lampiony oraz małe krzyżyki wykonane z drewna

w Nietkowie:

– o godz. 17.00 w kościele,

w Laskach:

– o godz. 19.00 – droga krzyżowa plenerowa po wiosce, początek przy krzyżu.

4. Spotkanie modlitewne w charakterze modlitwy uwielbienia w sobotę 1.04 o godz. 17.00 w salce przy plebani w Czerwieńsku.

5. W przyszłą niedzielę 2.04 Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, a także 18. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W wielu miastach Polski odbędą się marsze papieskie w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. Także w naszej parafii odbędzie się taki marsz – w Nietkowie po Mszy św. o godz. 13.30. Zapraszamy do udziału Mieszkańców naszej parafii. Rozpoczęcie marszu ok. godz. 14.30 przy kościele w Nietkowie, zakończenie przy krzyżu papieskim w parku. Wskazane jest wziąć ze sobą lampion.

6. Ministranci z naszej parafii w kategorii wiekowej do 12 lat wygrali wczoraj w Gubinie turniej okręgowy w piłce nożnej i awansowali do finału, który odbędzie się w 5 maja w Paradyżu podczas pielgrzymki ministrantów. Z Gubina przywieźli puchar i dyplom. Gratulujemy chłopakom i serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w transporcie.

7. Tegorocznych maturzystów z naszej parafii zachęcamy do udziału w pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę w niedzielę 16.04. Szczegółowe informacje u ks. Mariusza.

8. Ogł. dla Nietkowa:

– Zespół śpiewaczy „Nietkowianki” rozprowadza palmy w cenie 15 zł. można się zaopatrzyć na niedzielę palmową,

– do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Klaudia Dolińska zam. w Nietkowie i Łukasz Tymczyj zam. w Zielonej Górze.

9. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny w cenie 10 zł oraz specjalnie wydany numer „Gościa Extra” poświęcony relikwiom Męki Pańskiej w cenie 14 zł. Są także wielkanocne świece Caritas tzw. paschaliki na stół świąteczny po 20 zł.