Ogłoszenia parafialne na niedzielę 5.05.2024 r.

1. Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny:

W dni powszednie:

w Czerwieńsku o godz. 17.30 (pół godz. przed Mszą św.),

– w Nietkowie w śr. po Mszy św. o godz. 17.30, w pozostałe dni tygodnia o godz. 19.00,

– w Laskach pod krzyżem codziennie oprócz niedzieli i środy o godz. 19.00.

W niedziele – postanowieniem Parafialnej Rady Duszpasterskiej – na nabożeństwa majowe zapraszamy do miejscowości gdzie nie ma kościoła czyli: Dobrzęcina, Wysokiego i Borynia). W tę niedzielę 5.05 odbędzie się ono w Dobrzęcine o godz. 17.00 pod krzyżem (nie będzie więc dzisiaj nabożeństwa majowego w Czerwieńsku). Na majowe do Dobrzęcina zapraszamy także mieszkańców Czerwieńska, Nietkowa, Lasek i Wysokiego, można dojechać na rowerze, samochodem lub na pieszo. Po nabożeństwie mieszkańcy Dobrzęcina zapraszają na słodki poczęstunek (ciasto).

2. W środę uroczystość św. Stanisława Bpa i Męczennika – głównego patrona Polski.

3. W czwartek po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku w salce przy plebanii kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego.

4. W piątek przed południem odwiedziny chorych z sakramentami św.

5. Kandydatów do bierzmowania z kl. 7a i 7b szkoły podstawowej w Czerwieńsku zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek 10.05 o godz. 18.45 do salki przy plebanii.

6. Spowiedź dla dzieci I-Komunijnych i ich rodziców w sobotę 11 maja o godz. 9.00 w kościele w Czerwieńsku. Po spowiedzi św. odbędzie się odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dzieci oraz wręczenie im Pisma św.

7. W sobotę 11.05 w Ośnie Lubuskim odbędą się uroczystości związane z 900-leciem Diecezji Lubuskiej. Rozpoczną się one o godz. 9.30. Centralnym punktem będzie Eucharystia celebrowana pod przewodnictwem abp. Wojciecha Polaka, prymasa Polski. Po Mszy św. odbędzie się Jarmark Lubuski z wieloma atrakcjami dla całych rodzin. O godz. 19.00 przewidziany jest koncert zespołu Siewcy Lednicy.

8. W przyszłą niedzielę 12.05 dzieci z kl. III szkoły podstawowej w Czerwieńsku przystąpią do I-szej Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00 (Msza św. z 10.30 zostaje przesunięta na godz. 10.00). Bardzo prosimy, aby kościół o tej godz. udostępnić gościom dzieci I-szo komunijnych i wybrać inną godzinę Mszy św. Rodzice i chrzestni spotykają się o godz. 9.45 pod plebanią, gdzie będzie błogosławieństwo dzieci.

9. Także w przyszłą niedzielę 12.05 z racji uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego – odpust w Nietkowie. Będziemy go świętować na Mszy św. o godz. 13.30 i na tę Mszę zapraszamy mieszkańców Nietkowa, Lasek i Borynia oraz gości z pozostałych miejscowości parafii. Nie będzie Mszy św. w Nietkowie o godz. 9.00.

10. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny można się także zaopatrzyć w modlitewnik (książeczkę) dla seniorów z dużą czcionką w cenie 20 zł.

11. Komunikat Ks. Bpa w sprawie święceń diakonatu i prezbiteratu.