Ogłoszenia parafialne na niedzielę 14.05.2023 r.

1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.00 – I Komunia św. dzieci z Czerwieńska (nie ma Mszy św. o godz. 10.30). W „białym tygodniu” od poniedziałku do piątku zapraszamy dzieci I-komunijne do udziału w nabożeństwie majowym o godz. 17.30 w kościele w Czerwieńsku.

2. Kandydaci do bierzmowania z kl. 8 SP w Czerwieńsku i SP w Nietkowie mają dzisiaj spotkanie organizacyjne o godz. 17.00 na ogrodzie za plebanią w Czerwieńsku.

3. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej:

w Czerwieńsku – w niedzielę o godz. 18.30 i w dni powszednie o godz. 17.30,

– w Nietkowie w kościele – w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 i w środę o godz. 16.30 oraz w dni powszednie w kościele o godz. 19.00,

– w Laskach pod krzyżem codziennie oprócz niedzieli i środy o godz. 19.00.

4. We wtorek św. Andrzeja Boboli męczennika – patrona Polski, święto.

5. W piątek 19.05 po Mszy św. wieczornej w salce przy plebani w Czerwieńsku spotkanie modlitewne. Zapraszamy.

6. W piątek rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego, zachęcamy do odmawiania. Tekst także na stronie internetowej parafii.

7. Na naszą sierpniową Parafialną Pielgrzymkę Autokarową do Góry św. Anny, Piekar Śl., Leśniowa, Jasnej Góry i Gidli zebrały się już dwa autokary. W związku z dużą ilością pielgrzymów zostały zamówione wszystkie wspólne posiłki, z tej racji koszt pielgrzymki wzrósł do 400 zł od osoby. Proszę o dokonywanie wpłat.

8. W przyszłą niedzielę 21.05 uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msza św. odpustowa w Nietkowie o godz. 9.00, natomiast o godz. 11.00 – I Komunia św. w Nietkowie. Nie ma Mszy św. o godz. 13.30.

9. Organizowany jest wyjazd na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Polach Lednckich koło Gniezna. Spotkanie odbędzie się w sobotę 3 czerwca br. zaineresowaną młodzież z naszej parafii prosimy o zgłaszanie się do ks. Proboszcza.

10. W sobotę 20.05.2023 r. organizowana jest piesza pielgrzymka powołaniowa z Paradyża do Rokitna. Do Paradyża można podjechać autokarem, wyjazd z parafii pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze o godzinie 5.30, powrót około godziny 19.00. Koszt 60 zł. Szczegóły w sprawie zapisów na stronie internetowej www.paradisus.pl. Zgłoszenia do ks. Wojciecha Oleśkowa, tel. 502993560.

11. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Joanna Stekla zam. w Laskach i Jerzy Bowej zam. w Laskach.

12. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Ks. Dariusz Orłowski
Proboszcz