Ogłoszenia parafialne na niedzielę 22.05.2022 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy długo oczekiwane Misje Ewangelizacyjne. Poprowadzi je 7-osobowa ekipa ze Szkoły Nowej Ewangelizacji z Koszalina na czele z ks. Rafałem Jarosiewiczem – Misjonarzem Miłosierdzia. Serdecznie witamy wśród nas Gości, a mieszkańców naszej parafii gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w tym ważnym wydarzeniu jakim są Misje, aby odnowić swoją gorliwość w wierze.

2. Plan Misji:

– dzisiaj w niedzielę 22 maja:

– pierwsze nauczanie misyjne w czasie każdej Mszy św.,

– o godz. 16.30 odbędzie się koncert ewangelizacyjny zespołu „Full of Grace” na boisku przy Ratuszu w Czerwieńsku – to propozycja szczególnie do młodzieży, ale nie tylko,

koncert zakończy się nabożeństwem majowym,

– nabożeństwa misyjne z Komunią św. codziennie od poniedziałku do soboty:

– w Nietkowie: o godz. 8.00 i godz. 17.30,

– w Czerwieńsku: o godz. 10.00 i 19.30,

– spowiedź św. w sobotę:

– w Nietkowie o godz. 7.30 i 17.00,

– w Czerwieńsku o godz. 9.30 i 19.00,

– zakończenie Misji w przyszłą niedzielę 29 maja – jest to odpust w Nietkowie, z tej racji o godz. 16.30 w Nietkowie w parku odbędzie się koncert odpustowy ze słodkim poczęstunkiem.

Wszelkie informacje o Misjach oraz ich plan są dostępne na stronie internetowej naszej parafii oraz na ulotkach, które można znaleźć przy wyjściu z kościoła.

3. W tym tygodniu w czasie Misji Msze św. w dni powszednie w Czerwieńsku o godz. 19.00 po niej nabożeństwa misyjne. Śpiew litanii do Matki Bożej 15 min. przed Mszą o godz. 18.45.

W Nietkowie Msza św. o godz. 17.00 w środę. Litanię do Matki Bożej można zaśpiewać po nabożeństwie misyjnym.

4. Prosimy, aby w miarę możliwości na Misje św. udekorować domy poprzez wywieszenie flagi maryjnej: biało-niebieskiej i papieskiej: żółto-białej. Flagi do nabycia:

– w Nietkowie: w sklepie u p. Motylicy.

w Czerwieńsku w zakrystii (cena 15 zł.)

5. Mówmy o Misjach i zachęcajmy do udziału w nich naszych: domowników, sąsiadów i znajomych, wręczajmy im ulotki o Misjach. Niech każdy zaprosi na nie przynajmniej jedną osobę.

6. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Magdalena Drupka zam. w Czerwieńsku i Łukasz Rybski zam. w Sudoł

Kamila Korzeniewska zam. w Czerwieńsku i Radosław Kępa z par. Białków.

7. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.