Ogłoszenia parafialne na niedzielę 11.02.2024 r.

1. Dzisiaj w niedzielę 11 lutego we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzony jest w Kościele Światowy Dzień Chorego. Z tej racji po Mszach św.: – w Nietkowie o godz. 9.00 i – w Czerwieńsku o godz. 12.00 zostanie udzielony sakrament Namaszczenia Chorych z modlitwą o uzdrowienie.

2. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów działających w naszej diecezji.

3. W środę 14 lutego Popielec, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem:

– w Nietkowie o godz. 9.00 i 18.00

– w Czerwieńsku o 10.00 i 19.00.

W środę popielcową obowiązuje wszystkich w przedziale wieku od 18 do 60 lat post ścisły ilościowy – polegający na ograniczeniu spożywanych pokarmów w ciągu dnia, a ponadto osoby od 14 roku życia wzwyż także post jakościowy – polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Taca ze środy popielcowej przeznaczona jest na wsparcie księży seniorów oraz na pomoc dla Ukrainy.

4. W czwartek po wieczornej Mszy św. w Czerwieńsku czyli ok. 18.40 w salce przy plebani odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego. Przy wyjściu z kościoła znajdują się ulotki z planem spotkań kręgu biblijnego na cały rok.

5. W piątek zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie drogi krzyżowej:

– w Nietkowie w piątek o godz. 17.00.

– w Czerwieńsku w piątek o godz. 17.30.

6. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali:

– w Czerwieńsku o godz. 18.15

– w Nietkowie po Mszy św. o godz. 9.00.

7. Serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy złożyli swoje ofiary do kopert na potrzeby kościoła. Do dzisiaj zebrano w Czerwieńsku łącznie kwotę 19 630 zł. Szczegółowo:

– na liturgię (czyli sprzątanie k-ła, olej do świec, kwiaty) – 5970 zł,

– na ogrzewanie kościoła – 6290 zł,

– na Caritas – 3590 zł,

– na Seminarium Duchowne – 3775 zł.

W Nietkowie zebrano do kopert łączną kwotę: 12 530 zł, szczegółowo:

– na liturgię (czyli sprzątanie k-ła, olej do świec, kwiaty) – 4010 zł,

– na ogrzewanie kościoła – 3530 zł,

– na Caritas – 2350 zł,

– na Seminarium Duchowne – 2640 zł.

Serdeczne Bóg zapłać. Jeśli ktoś chciałby jeszcze złożyć ofiary na te cele, koperty znajdują się na stoliku przy prasie katolickiej.

8. Dzieciom i młodzieży życzymy owocnego i bezpiecznego odpoczynku na feriach zimowych.

9. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.