Ogłoszenia parafialne na niedzielę 19.02.2023 r.

1. Zeszłej niedzieli podczas zbiórki na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii zebrano łączną kwotę 4 tys. 702 zł: w Nietkowie – 1895 zł; w Czerwieńsku – 2807 zł. Bóg zapłać.

2.Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 w Czerwieńsku i na godz. 13.30 w Nietkowie – poświęcenie świec dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

3. Młodzież – kandydatów do bierzmowania z kl. 8 SP w Czerwieńsku i SP w Nietkowie oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie dotyczące bezpośredniego przygotowania do bierzmowania – dzisiaj o godz. 18.00 w kościele w Czerwieńsku,

4. Małżonków chcących włączyć się w spotkanie formacyjne zapraszamy n do salki przy plebani w Czerwieńsku – dzisiaj o godz. 16.00.

5. W środę 22 lutego Popielec, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem:

– w Nietkowie o 18.00

– w Czerwieńsku o 9.30 i 19.00.

W środę popielcową obowiązuje wszystkich w przedziale wieku od 18 do 60 lat post ścisły ilościowy – polegający na ograniczeniu spożywanych pokarmów w ciągu dnia, a ponadto osoby od 14 roku życia wzwyż także post jakościowy – polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

6. W czwartek 23.02 na Mszę św. o godz. 18.00 w Czerwieńsku zapraszamy rodziców dzieci I -komunijnych z Czerwieńska. Po Mszy św. spotkanie informacyjno-katechetyczne.

7. W czwartek 23.02 po wieczornej Mszy św. w Czerwieńsku czyli ok. 18.45 w salce przy plebani odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego rozpoczynający nowy cykl poznawania Słowa Bożego.

8. W piątek zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie drogi krzyżowej:

– w Czerwieńsku o godz. 16.00 – dla dzieci i o godz. 17.30 – dla starszych

– w Nietkowie droga krzyżowa w piątek o godz. 17.00.

9. W sobotę 25.02 po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku czyli ok. godz. 18.50 odbędzie się Wieczór Uwielbienia z towarzyszeniem scholii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali:

– w Czerwieńsku o godz. 18.15

– w Nietkowie po Mszy św. o godz. 9.00.

11. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy złożyli ofiary do kopert na: liturgię, Caritas, Seminarium Duchowne i ogrzewanie ławek w kościołach – Bóg zapłać. Jeśli ktoś chciałby jeszcze złożyć ofiary na te cele, koperty znajdują się na stoliku przy prasie katolickiej.

12. Na stoliku do nabycia czasopisma: Niedziela i Gość Niedzielny.