Ogłoszenia parafialne na niedzielę 27.02.2022 r.

1. Zeszłej niedzieli podczas zbiórki na Parafialny Fundusz Remontowy zebrano kwotę:

– w Nietkowie: 1563 zł 62 gr

– w Czerwieńsku: 1883 zł 50 gr. Bardzo dziękujemy.

2. W środę 2. marca Popielec, rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msze św. z posypaniem głów popiołem:

– w Nietkowie o 18.00

– w Czerwieńsku o 9.00 i 18.00.

W środę popielcową przypominamy o obowiązku zachowania ścisłego postu przez wszystkich w przedziale wieku 18 – 60 lat. W obliczu agresji Rosji na Ukrainę, zgodnie z prośbą Ojca Świętego Franciszka, Środa Popielcowa będzie w Kościele w Polsce dniem postu i modlitwy w intencji pokoju oraz dniem solidarności z Ukrainą, a po liturgii należy odśpiewać Suplikacje.

Ponadto w niedzielę 27 lutego, jak i w Środę Popielcową, po każdej Mszy św. należy zorganizować zbiórkę do puszek na pomoc uchodźcom wojennym z Ukrainy.

3. W czwartek 3.03 po wieczornej Mszy św. 18.00 w Czerwieńsku zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w salce przy plebanii.

4. W tym tygodniu I-szy piątek m-ca:

– odwiedziny chorych w domach przed południem od godz. 9.30

– okazja do spowiedzi św. w Czerwieńsku i Nietkowie przed wieczornymi Mszami św.

5. W piątek zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwie drogi krzyżowej:

– w Czerwieńsku o godz. 16.00 – dla dzieci i o godz. 17.30 – dla starszych

– w Nietkowie od godz. 16.30.

6. W dzisiejszą niedzielę 27 lutego o 17:30 odbędzie się koncert „Solidarni z Ukrainą”. Organizatorem wydarzenia jest Telewizja Polska we współpracy z Caritas Polska. Podczas koncertu wystąpią największe gwiazdy sceny muzycznej. Transmisja: TVP1. Koncert jako wyraz solidarności z Ukrainą będzie połączony z możliwością finansowego wsparcia działań Caritas Polska poprzez SMS.

7. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 10.30 w Czerwieńsku i na godz. 13.30 w Nietkowie zapraszamy dzieci I Komunijne i ich rodziców, w czasie Mszy św. nastąpi poświęcenie książeczek.

8. Od przyszłej niedzieli zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali:

– w Czerwieńsku o godz. 18.15

– w Nietkowie po Mszy św. o godz. 9.00.

9. Do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

10. Komunikaty w sprawie Ukrainy.

Ks. Dariusz Orłowski