Ogłoszenia parafialne na niedzielę 21.05.2023 r.

1. Dzisiaj VII niedziela wielkanocna – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2. Dzisiaj w Nietkowie o godz. 9.00 – Msza św. odpustowa, natomiast o godz. 11.00 –

I Komunia dzieci z Lasek i Nietkowa. Dzieci I Komunijne z Nietkowa w ramach „białego tygodnia” zapraszamy na Msze św. w poniedziałek, środę i piątek o godz. 17.00.

3. Nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej:

w Czerwieńsku – w niedzielę o godz. 18.30 i w dni powszednie o godz. 17.30,

– w Nietkowie w kościele – w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 i w środę o godz. 16.30 oraz w dni powszednie w kościele o godz. 19.00,

– w Laskach pod krzyżem codziennie oprócz niedzieli i środy o godz. 19.00.

4. W czwartek po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku zapraszamy na kolejne spotkanie Kręgu Biblijnego w salce przy plebani.

5. W piątek przypada Dzień Matki.

6. W sobotę 27 maja po wieczornej Mszy św. czyli ok. godz. 19.00 w kościele w Czerwieńsku odbędzie się modlitewne czuwanie przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Udział w czuwaniu weźmie też młodzież z kl. 8 przygotowująca się do sakramentu bierzmowania.

7. Zachęcamy do codziennego odmawiania nowenny do Ducha Świętego, jej tekst także na stronie internetowej parafii. TEKST

8. Osoby, które zapisały się na Parafialną Pielgrzymkę Autokarową do Góry św. Anny, Piekar Śl., Leśniowa, Jasnej Góry i Gidli prosimy o dokonywanie wpłat w wys. 400 zł i podanie nr pesel.

9. Parafia Ojców Kapucynów w Nowej Soli organizuje dzień skupienia dla małżeństw i związków niesakramentalnych, odbędzie się 27 maja br. (sobota), w parafii św. Antoniego w Nowej Soli. Natomiast na wakacje w dniach 15 – 21 lipca organizowane są rekolekcje dla par niesakramentalnych. Szczegóły na plakacie w gablocie przed kościołem w Czerwieńsku.

10. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.

Ks. Dariusz Orłowski