Ogłoszenia parafialne 11.06.2023 r.

1. Zeszłej niedzieli w zbiórce na świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie zebrano w naszej parafii kwotę 844 zł. Bóg zapłać Ofiarodawcom.

2. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa:

– w Czerwieńsku w niedzielę o godz. 18.30, w dni powszednie o godz. 17.30

– w Nietkowie w niedz. o po Mszy św. o godz. 9.00, i w najbliższy piątek o godz. 16.30.

3. W poniedziałek 12.06 zapraszamy do wspólnego wyjścia do kina na film pt. „Niebo nie może czekać” opowiadający historię Carlo Acutisa patrona współczesnej młodzieży. Chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Koszt 16 zł. Prelekcja o godz. 19.30 w kinie Cinema City w Zielonej Górze.

4. We wtorek 13.06 kolejna piesza pielgrzymka do Łężycy na nabożeństwo fatimskie i Mszę św. zakończoną procesją z figurą Matki Bożej. Zbiórka chętnych o godz. 17.15 pod plebanią w Czerwieńsku.

5. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwo do NSPJ o godz. 17.30, a po nim Mszę św. o godz. 18.00.

6. W Nietkowie – w środę Msza św. pogrzebowa ś. p. Henryka Borkowskiego o godz. 14.30, potem pogrzeb na Cmentarzu w Nietkowie (nie będzie Mszy św. w środę o godz. 17.00).

W piątek z racji uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa Msza św. o godz. 17.00, poprzedzona nabożeństwem o godz. 16.30.

7. W piątek po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku w salce na plebani grupa charyzmatyczna zaprasza na kolejne spotkanie modlitewne.

8. W sobotę Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, Msza św. w Czerwieńsku o godz. 8.00, wieczorem o godz. 18.00 – Msza św. z niedzieli.

9. W przyszłą niedzielę 18.06. uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Rokitna głównej Patronki Diecezji. Centralne uroczystości ku czci NMP z Rokitna odbędą się w sobotę 17.06 w Rokitnie. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bpa o godz. 12.00. Wyjazd we własnym zakresie.

10. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii nowo wyświęconego w Poznaniu księdza Michała Dziedzica, pochodzącego z Kożuchowa wychowanka ks. Mariusza. Ks. Neoprezbiter odprawi Msze św. prymicyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa w Czerwieńsku o godz. 12.00 i w Nietkowie o godz. 13.30.

11. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka do puszek na Parafialny Fundusz Remontowy.

12. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Kornelia Zebel i Mateusz Zebel zam. w Czerwieńsku

Aleksandra Sarnowska zam. w Zielonej Górze i Karol Wasilewski zam. w Nietkowie

13. Nasi ministranci w kat. do 12 lat zajęli 3 miejsce i zdobyli puchar w turnieju diecezjalnym piłki nożnej. Gratulacje! Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.