Ogłoszenia parafialne 3.07.2023 r.

1. Przypominamy, że w czasie wakacji w miesiącach lipcu i sierpniu obowiązuje wakacyjny porządek nabożeństw. Znaczy to, że:

w Czerwieńsku Msze św. są: w niedzielę o godz. 7.30, 10.30 i 19.00 (nie ma Mszy św. o godz. 12.00); Mszy św. w dni powszednie codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 18.00,

w Nietkowie Msze św. niedzielne są w sobotę o godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 9.00 (nie ma Mszy św. o godz. 13.30); w tygodniu Msze św. we środy oraz w I-szy piątek m-ca o 17.00.

2. Czerwieńsk: zmarła p. Elżbieta Szczepańska – Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz. 13.00, po niej obrzędy na cmentarzu w Czerwieńsku.

3. Osoby, które biorą udział w pielgrzymce do Medjugorie mają swoje spotkanie organizacyjne w czwartek 6.07 po Mszy św. wieczornej w Czerwieńsku w salce przy plebani

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek m-ca, w związku z tym:

– w piątek przed południem odwiedziny chorych z sakramentami św., do których dociera ks. Proboszcz (ks. Mariusz – na urlopie),

– okazja do spowiedzi św. w I-szy piątek m-ca:

– w Czerwieńsku w godz. 17.30-18.00

– w Nietkowie w godz. 16.30-17.00, o godz. 17.00 – Msza św.

5. Pewna rodzina zam. w Nietkowie doświadczyła nieszczęścia, mianowicie zarwała się część dachu w ich domu mieszkalnym. Okazuje się, że trzeba wymienić cały dach. Chcemy jako wspólnota parafialna przyjść z pomocą poszkodowanym. Z tej racji w przyszłą niedzielę 9.07 po Mszach św. odbędzie się zbiórka pieniężna z przeznaczeniem na wsparcie tej rodziny w niezbędnych pracach budowlanych.

6. W sobotę w Czerwieńsku o godz. 14.00 Msza św. ślubna Kornelii i Mateusza Zebel.

7. Pielgrzymka rowerowa z Czerwieńska do Częstochowy na Jasną Górę planowana jest w dniach od 31.07 do 4.08. Chętne do udziału osoby prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.

8. Do sakramentu małżeństwa zamierzają przystąpić:

Łukasz Nahorski zam. w Czerwieńsku i Roksana Czerniec zam. w Zagórzu – zap. 3

Patryk Domagała zam. w Laskach i Julita Zawadzka zam. w Ciemnicach – zap. 2

Paweł Karbownik i Paulina Strzelczyk zam. w Czerwieńsku – zap. 2.

9. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.