Ogłoszenia parafialne na niedzielę 26.06.2022 r.

1. W zbiórce na Parafialny Fundusz Remontowy zeszłej niedzieli zebrano kwotę:

– w Czerwieńsku 1874,5 zł

– w Nietkowie 1553,5 zł.

Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

2. Kilka dni temu na osiedlu w Czerwieńsku miał miejsce pożar, doszczętnie spalił się garaż. Ogień był tak wielki, że poważnemu uszkodzeniu uległ także budynek mieszkalny. Chcemy jako parafia wspomóc pogorzelców, dlatego w przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek na ten cel, jeśli ktoś chciałby wesprzeć poszkodowanych już dzisiaj także będzie taka możliwość po Mszy św.

3. We środę 29.06 uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła – dzień szczególnej modlitwy za Ojca św. Franciszka. Msza św. w Czerwieńsku – o 18.00; w Nietkowie – o 17.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

4. W czwartek zakończenie nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5. W piątek – I-szy piątek miesiąca. W domach od godz. 9.30 zostaną odwiedzeni chorzy, do których chodzi ks. Proboszcz z sakramentem Komunii św.

6. Okazja do spowiedzi św. w piątek:

– w Czerwieńsku w godz. 17.30-18.00

– w Nietkowie w godz. 16.30-17.00.

Zachęcamy, aby dzieci i młodzież przed wakacjami skorzystali ze spowiedzi św.

7. W lipcu i sierpniu przechodzimy na wakacyjny porządek nabożeństw:

– w Czerwieńsku Msze św. w niedzielę będą o godz.: 7.30, 10.30 i 19.00, nie będzie Mszy św. o 12.00, w dni powszednie Msza św. o godz. 18.00

– w Nietkowie niedzielna Msza św. będzie: w sobotę o godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 9.00 (nie ma Mszy św. o godz. 13.30); w dni powszednie: w środę o godz. 17.00 i w I-szy pt. m-ca o godz. 17.00.

W czasie wakacji nie będzie też Mszy św. porannych we wtorek i sobotę w Czerwieńsku.

8. Organizowana jest dwudniowa Parafialna Pielgrzymka Autokarowa do Sanktuariów Maryjnych w Bardzie Śl. oraz do Wambierzyc w sob. i ndz. 27 i 28 sierpnia b.r. Koszt pielgrzymki 300 zł. jej plan jest na kartkach na stolikach z prasą oraz w zakładce Pielgrzymki na stronie parafialnej. Zapraszamy do udziału.

9. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu prowadzi nabór na dwuletnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne. Studia pozwalają uzyskać kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela religii w szkołach wszystkich poziomów. Zajęcia będą się odbywały w soboty począwszy od października w siedzibie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. E. Stein w Zielonej Górze. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej ift.zgora.pl.

10. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.