Ogłoszenia parafialne na niedzielę 3.07.2022 r.

1. Dzisiaj po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc rodzinie z Czerwieńska, która doświadczyła skutków pożaru garażu w wyniku czego poważnemu uszkodzeniu uległ także budynek mieszkalny. Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom.

2. W lipcu i sierpniu przechodzimy na wakacyjny porządek nabożeństw:

– w Czerwieńsku Msze św. w niedzielę o godz.: 7.30, 10.30 i 19.00, nie ma Mszy św. o 12.00, w dni powszednie Msza św. o godz. 18.00

– w Nietkowie niedzielna Msza św.: w sobotę o godz. 17.00 i w niedzielę o godz. 9.00 (nie ma Mszy św. o godz. 13.30); w dni powszednie Msza św. w środę o godz. 17.00.

Okazja do spowiedzi św. przed każdą Mszą św.

3. Zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele w Czerwieńsku w dni powszednie w godz. od. 9.00 do 17.30. Wstępujmy do kościoła nawet na krótkie nawiedzenie Pana Jezusa.

4. Zapraszamy do udziału w inicjatywach parafialnych w czasie wakacji:

1) rowerowej pielgrzymce z Czerwieńska do Częstochowy na Jasną Górę w dniach od 2 do 6 sierpnia br. Zapisy u ks. Proboszcza lub u p. Zygmunta Przybyły – tel. 696-132-685,

2) dwudniowej pielgrzymce autokarowej do Sanktuariów Maryjnych w Bardzie Śl. i Wambierzycach w dniach. 27 i 28 sierpnia (sb.-ndz.) b.r. Koszt pielgrzymki 300 zł. jej plan jest na kartkach na stolikach. Zapisy w zakrystii lub u ks. Proboszcza.

5. Trwa nabór na dwuletnie podyplomowe studia teologiczno-katechetyczne dla osób posiadających przygotowanie pedagogiczne. Studia pozwalają uzyskać kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela religii w szkołach wszystkich poziomów. Zajęcia będą się odbywały w soboty począwszy od października w siedzibie Instytutu Filozoficzno-Teologicznego im. E. Stein w Zielonej Górze przy par. pw. Ducha Świętego. Szczegóły na plakacie w gablocie..

6. Po Mszy św. do nabycia prasa katolicka: Niedziela i Gość Niedzielny.